Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 18:40   #3504
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Annabel18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, staramy się z mężem o dziecko. Zrobiłam dzisiaj test i wyszło mi coś takiego [emoji848]. Bardzo rozmazana druga kreska. Zastanawiam się czy to nie jest błąd testu. Niestety nie mam możliwości dzisiaj kupić drugiego. Jutro test powtórzę, ale wiadomo cały czas się zastanawiam. Jak myślicie? Miała któraś z Was podobną sytuację?
Ile czasu minęło od potencjalnej owulacji i stosunku? Jak więcej niż 10 to jedź jutro zrób beta hCG z krwi zamiast wydawać pieniądze na testy sikane. Będziesz miała pewność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Heathcliff123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Przyjmuje tabletki anty juz 4 miesiac. Najpierw 2 msc kontracpet teraz jestem w czasie drugiego opakowania tabletek symbella. W ostatnim opakowaniu kontraceptu pominęłam chyba 14 pigułke - wzięłam ją po 15 godzinach od zwykłej pory przyjęcia. W ulotce pisało, że w tym wypadku nie musze stosowac dodatkowej metody antykoncepcji bo był to drugi tydzień. W tym cyklu uprawiałam już potem tylko dwa razy stosunek bez zabezpieczenia(ale przerywany), potem dostalam krwawienie, zmienilam tabletki na symbella. Rzecz w tym, że wszystkie słyszałysmy o wplywie dziurawca na skuteczność tabletek anty. Jest to poparte badaniami i jest inforamcją no taką która większość kobiet stosujących tabletki wie. Oprócz tego wspomina się często o paru innych ziołach. W różnych opracowaniach jest to poparte badaniami. Bolał mnie brzuch w okolicy watroby i chciałam coś tak profilaktycznie brać zanim wykonam znów próby wątrobowe (wyszły potem w normie). Pani w aptece poleciła esseliv i ostropest plamisty. Nic na opakowaniu nie pisalo o interakcjach i ogólnie powiedziała ze moge brać spokojnie. Wzięłam tylko 4 tabletki ostropestu i to nie jakoś regularnie (w zasadzie to kiedy mi sie przypomniało) i tylko 2 z tych tabletek mogłam wziąc 2 dni z rzędu. Niestety nie pamiętam czy w dużych odstępach czasowych do tabletek anty ale raczej tak, chociaz nie moge w 2 przypadkach tego zagwarantować (wiecie no uważałam że to na siebie nie wpływa). No i do rzeczy- miedzy mną i chłopakiem doszło do pierwszego stosunku z wytryskiem w środku no bo w końcu biorę tabletki. I oczywiście mądry Polak po szkodzie, cos mnie tknęło na ten ostropest i na niektórych stronach pisza że moze on obnizac skutecznosc antykoncepcji [emoji854] co prawda nie jest to poparte badaniami i zdania są podzielone no i jest to w stronach typowo o ostropescie a ostropest nie pojawia sie w listach co oslabia dzialanie tabletek anty....
No i szczerze mówiąc okropnie się boję że jestem w ciązy ... dostałam normalnego, obfitego krwawienia z odstawienia (ale to chyba nie dziwne skoro ten pełny stosunek mial miejsce w 21 dniu tabletek +wiem ze stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji ale no szanse są mniejsze). Ginekolog mówił ze nie ma sie czym przejmować, ale niektorzy eskperci z abczdrowie (wiem; desperacja ale stres robi swoje :/) już mówią że skuteczność mogła zostać obniżona. Pytalam sie farmaceutów i uzyskalam odpowiedzi że interakcje ostropestu z tabletkami anty są mało istotne kliniczniw no i w sumie wzięłam tego ostropestu tylko 4 tabletki...
Ale fakt faktem dziwnie sie czuje - czasem miewam nudności (ale tak mialam przy obu rodzajach tych tabletek), zawroty głowyno i doszlo takie łoskotanie w podbrzuszu jakby przy owulacji i bóle piersi - chociaz moze to stres? No po prostu czuje takie łoskotanie i dziwne uczucie w brzuchu
Tabeltki anty przyjmowalam regularnie w tym cyklu ale i tak się boję. Powiedzcie proszę ogólnie co o tym sądzicie? Jak macie jakichś znajomych lekarzy/farmaceutów to mozecie się spytać bo ja już sama nie wiem wiem że żadna metoda nie daje 100% ale no 99 to i tak duża skuteczność
Ps testu wykonywac nie chce z uwagi na możliwość błędnego wyniku, za 2 tyg mam wizyte u ginekologa a wczesniej ewnetualnie zrobie bete :/ ale jak myślicie jest sens sie stresować?
Moim zdaniem nie ma sensu się stresować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując