Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 22:16   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Minimalizm w zyciu

U mnie to dążenie do minimalizmu jest trudne. Lubię próbować nowych rzeczy, lubię rzeczy ładne, lubię zakupy, chociaż staram się nie kupować pod wpływem impulsu.
Chciałabym ograniczyć ilość rzeczy i podziwiam osoby, które potrafią mieć minimum rzeczy utrzymując je w idealnym porządku.
U mnie dobrym sposobem ograniczania wydatków jest szybkie policzenie wydatków stałych na najbliższy miesiąc + pieniądze na jedzenie, kosmetyki czy jakaś kwota na zakup ubrań czy butów. To co pozostaje od razu przelewam na konto oszczędnościowe, z którego mogę zrobić tylko jeden przelew wychodzący i korzystam z tej opcji w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. Zauważyłam, że jeśli nie mam wolnych środków na rachunku bieżącym, to bardziej się zastanawiam nad zakupami i pewnie jakoś je ograniczam.

Z zupełnie innej strony minimalizm kojarzy mi się bardzo z wnętrzami i stylem nie tyle życia, co mieszkania. I tutaj byłoby mi chyba łatwiej osiągnąć minimalizm, bo lubię styl skandynawski nawiązujący do minimalizmu, ale jednak z kroplą designu.

Tak jak reszta dziewczyn proszę o link do bloga A może macie inne podobne blogi, które mogłyby zainspirować.

Zerknęłam na tą książkę w księgarniach internetowych i zauważyłam, że ta sama autorka ma na swoim koncie jeszcze kilka interesujących tytułów. Może macie dostęp do jej książek w wersji elektronicznej. Chciałabym przejrzeć chociaż fragmenty, żeby wiedzieć, czy warto szukać okazji.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora