Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-10-23, 06:43   #389
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
To wszystko jest takie jasne kiedy patrzy sie na innych, a patrząc na siebie to nic nie wiem.

Trochę bardziej skłaniam się ku zbalansowanym typom. Nie mam takiego stanowczego sposobu mówienia, ani takiego jak z pierwszych filmików. Mówię cicho i flegmatycznie. W ogóle jestem flegmatycznym człowiekiem
Rozumiem to.. akurat tym sposobem mówienia się nie przejmuj, bo jakbyś miała to obiektywnie ocenić? Jest taka opcja, że jesteś zbalansowanym typem, ale jesteś ukierunkowana (np. dzisiejszą modą) na noszenie rzeczy bardziej yang niż yin. Może jesteś Gaminem tak jak sama się typowałaś.. musiałabyś mierzyć rożne stylówki.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wykopałam specjalnie filmik, na który słychać mój głos. Bo pomyślałam, że coś mi to powie. Powiedziało: TRAGEDIA
O ile nie mam problemu z oglądaniem się na zdjęciach (no chyba że są wyjątkowo szpecące), to słuchanie swojego głosu na filmikach to dla mnie trauma Dochodzę zawsze do wniosku, że mój głos jest nisko-skrzeczący XD
Oh yeah.. znam to. Ja z kolei mam wrażenie, że mówie przez nos i seplenie. Jak jakaś sierota.

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
Kurcze, szukałam tego Ingenue, a tam jest napisane, że to wcale nie jest typologia Kibbe. :/
Z testu (po polsku), na jakiejś stronie wyszło mi właśnie Soft Classic, ale piszecie, że jak się młodziej wygląda, to nie pasuje.
A może jestem Soft Gamine? Twarz to wiecie, jaką mam. Kształtem przypomina miękki prostokąt, z dużym czołem, pełnymi, miękkimi policzkami, zakończony lekko spiczastą brodą. Raczej duże oczy, zaokrąglony, szeroki nos, pełne usta. Wzrost w granicach 165 cm (może nieco powyżej, ale mniej, niż 170 cm), kształt sylwetki klepsydra, wcięcie w pasie średnie, biust nieduży, ramiona kwadratowe, z lekkim zaokrągleniem. Nie wydaję się wyższa, niż jestem w rzeczywistości, może nawet niższa, ale pewnie przez to, że jestem szczupła i drobnej budowy. Tłuszcz odkłada mi się na udach i pośladkach, nigdy na brzuchu. Wydaje mi się, że dobrze wyglądam w poziomych paskach, kwiatkach (od małych do średniej wielkości), groszkach, kobiecych sweterkach i rozkloszowanych spódniczkach/sukienkach. Najgorzej chyba wypadam w prostych koszulach, bardzo szerokich spodniach i w takich "przestylizowanych" ubraniach, typu proste kroje i gigantyczne, geometryczne wzory (dziwnie) albo w drugą stronę, mnóstwo koronek, falbanek i lejących się tkanin (jak czternastoletnia "księżniczka"). I ogólnie, nie emanuję jakąś silną kobiecością, seksapilem czy czymś tam jeszcze. Jeżeli czymkolwiek emanuję, to określiłabym to raczej jako "dziewczęcy urok".

O ile nie ogarniam Analizy Kolorystycznej, to Kibbe dla mnie jest kompletną magią i zagadką, ale oglądałam zdjęcia i po nich wydaje mi się, że nie jestem żadnym Flamboyantem ani Dramatikiem. Prędzej pewnie czymś z dodatkiem Soft, bo mam delikatne rysy. Chyba, że tym Ingenue, ale jak czytałam, to nie Kibbe, no i w sumie to chyba mało konkretny typ, bo możesz mieć każdy wzrost i każdą figurę (poprawcie, jak się mylę).

A z palet wg http://truecolour.com.au wynika, że BSpr nigdy w życiu, za dużo dzikich pomarańczy, natomiast mieszczę się między BW a LSu, bo u LSu kwestionowałabym mocno bladość żółtych (zastępując je intensywniejszymi, z palety BW), a także kolor 4.3 (ten szaroniebieski) oraz tragiczne 2.6 i 2.7. AHA NO I NOWINKA. Nie lubię niebieskiego, ale sprawdziłam, jak mi w niebieskim, mam na myśli błękity. Dobrze!
A mi się nasuwa Soft Natural u Ciebie. Musiałabyś pomierzyć rzeczy dla tego typu.. Faktycznie jesteś którymś z typów w yin. Potwierdzają to i Twoje zdjęcia i Twój opis co OK a co nie.

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
I wiecie co, tak po namyśle? Troszkę żałuję, że nie jestem BSpr ani LSp, bo mają naprawdę najładniejszą paletę ze wszystkich typów według mnie. Wesołą i bogatą w różne kolory i odcienie. Bo w ogóle wydaje mi się, że właśnie BSpr to typ, który może nosić praktycznie każdy kolor. Nawet BW, która może nosić dużo kolorów, wydaje mi się uboga przy BSpr. A LSpr ma po prostu takie urocze, lekkie, optymistyczne barwy w palecie. No i doszłam do tego, że to nie tak, że chciałabym być Bright, tylko, że bardziej chciałabym być Wiosną. To tak, jak wy mówiłyście o tym, że zawsze chciałyście być Dark, ale jesteście innym typem. Ale no trudno, co prawda jeszcze nie wiem, czym jestem, ale raczej typem Neutralnym Chłodniejszym, niż Cieplejszym (nadal jestem zawieszona między LSu i BW, jakkolwiek to dziwnie brzmi, bo chyba te typy nie mają sporo wspólnego) i w sumie może w tych paletach nie ma tak dużego wyboru kolorów i odcieni (bo dużo niebieskich, szarych itd.), co u BSp i LSp, ale i tak myślę, że dużo lepiej, niż Jesień, bo jesienne kolory są dla mnie tymi najmniej ulubionymi I też na szczęście nie jestem Softem, bo bardzo zgaszone barwy to drugie najgorsze według mnie. Ale może tak twierdzę, bo źle w nich wyglądam? Więc myślę, że szukając i tak znajdę coś dla siebie. Może się nawet kiedyś przekonam do niebieskiego, jak będzie dobrze dobrany? Chociaż wiem, że przecież nie muszę go nosić, bo na szczęście typy po Chłodniejszej stronie mają też sporo różu.
Poza tym wydaje mi się, że każdy człowiek też wyczuwa, czym jest, przynajmniej jakiś zarys. Że nie jest Light/Bright/Soft, że nie jest np. Jesienią czy tam Zimą. Bo o ile często można się pomylić, w jakim odcieniu danego koloru nam ładnie, to ciężko się pomylić co do tego, w jakim wyglądamy naprawdę źle.
Mam z tymi nowymi paletami to samo przemyślenie.. te żółcie dla BW są na mój gust zbyt rozbielone. Ogólnie wydaje mi się, że z tych palet wynika, że kolory TW są mocniej nasycone niż BW, co jest Tak na pierwszy rzut oka, jestem sceptyczna. Ogólnie zgadzam się co do odcieni kolorów, ale te żółte - nie wiem.
Możliwe, że intencją były "icy" żółcie a nie pastelowe, rozbielone zolcie, ale monitor tego nie oddaje.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-10-23 o 06:49
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora