Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Siwe włosy, odsiwiacze- wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-04-30, 12:09   #505
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Jak zamaskować siwe i słabe włosy nie niszcząc ich?

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Już kilka lat temu zauważyłam, że zaczynam mieć coraz więcej siwych włosów, na dzień dzisiejszy jest ich już bardzo dużo, co gorsze, głównie z jednej strony przedziałka

Problemem jest to, że mimo iż bardzo dbam o włosy, wcale nie są w dobrej kondycji, bardzo szybko się przesuszają (co 2 tygodnie musiałabym podcinać końcówki, żeby dobrze wyglądały), a przez ostatnie miesiące tak bardzo wypadały mi włosy, że straciłam połowę objętości

Także nieźle problematyczne, do tego wysokoporowate, bardzo puszące się (tu pomogło prostowanie keratynowe coco choco, puszenie w dużym stopni zostało opanowane).
Wkurzam się za każdym razem patrząc w lustro przez te siwki Mój naturalny kolor to ciemny blond, włosy mam długie, opanowałam wypadanie, chcę się rozprawić z siwkami.

Co najdelikatniejszego mogłabym zrobić, nie niszcząc włosów, żeby je przykryć? Do tej pory farbowałam loreal casting gloss 28 myć raz na pół roku kolorem zbliżonym do mojego naturalnego, ale niestety już nie kryje Zrobiłam kiedyś sombre, ale efekt był tak delikatny, że ja właściwie nie widziałam żadnej różnicy.
Boję się rozjaśniania, kiedyś po "cudownym balejażu", połamały mi się wszystkie włosy i musiałam czekać, aż w całości odrosną.

Czy henna dałaby szanse na przykrycie siwych włosów i ich ogólne pogrubienie?
Dodaję zdjęcie, jak wyglądają moje włosy po umyciu, naturalnym wyschnięciu, bez stylizacji, przed coco choco Także boję się cokolwiek z nimi robić, żeby nie pogorszyć ich stanu.

Będę wdzięczna za wszystkie rady
Włosy nie są w złym stanie, po prostu musisz zacząć wydobywać skręt. Keratynowe prostowanie na dłuższą metę niszczy włosy, więc warto się nad tym zastanowić.

Co do henny - u mnie henna pokrywa siwe włosy, ale mam ich niezbyt dużo. Choć uważam, że gdybym miała więcej to byłoby nawet spoko, bo własny kolor mam dość ciemny i byłyby takie fajne przebłysk. Pytanie tylko, czy jesteś przygotowana na rudość?
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując