Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Migrena
Wątek: Migrena
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-05-14, 20:48   #56
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Magda_ Pokaż wiadomość
Senna34, jeśli możesz to bardzo będę wdzięczna za namiary na lekarza na priv, wystarczy nazwisko. Mnie po tych tryptanach też trzyma kilka godzin...najlepiej przespać te skutki uboczne, ale wiadomo-nie zawsze jest to możliwe. Z chęcią wypróbowałabym też jakieś metody nie farmakologiczne. Kiedyś troche pomagały ciepłe kąpiele i zimne okłady na głowe-kupowałam warzywa mrożone i okładałam nimi połowe głowy...ale co dziwne po jakimś czasie zaczęło działać odwrotnie..nasilało i sprawialo ból zamiast przynosić ulgę. Sen jest dobry jeśli da sie w ogóle zasnąć, ale nigdy nie przrywa bólu-po obudzeniu zawsze jest. Może pijecie jakieś zioła? Ja czasem żeby zmniejszyć uczucie bólu nacieram skroń amolem, ALE nie ręką tylko wacikiem! Nie wiem jak to dziala, ale gdy się użyje wacika to zaczyna tak szczypać, piec i to troche daje uczucie ulgi-oczywiście nacieranie nalezy powtórzyć po chwili bo efekt nie jest specjalnie długotrwały.

Zapomniałam dodać. Też miałam tomograf robiony, aby wykluczyć zmiany somatyczne. Także wszelkie takie badania już robiłam. Teraz potrzebuję tylko lekarza, który będzie umiał dobrać leki, które będą zmniejszać intensywność i częstotliwość bóli...
Ja tomografie równiez robiłam, rtg kręgosłupa również- ponoć mam jakieś niewielkie zmiany, które nie mają wpływu na ból głowy- tzn. nie mogą w opinii neurologa powodować takich migren.

Mnie boli głowa codziennie i to jest masakra jakaś- od razu jak wstaję muszę zażyć tabletkę często też w nocy budzi mnie ból głowy- łykam solphadeine i najczęściej w tym pierwszym okresie migreny mi przechodzi ból nie na długo bo wraca ale znów tabletka i w pracy przeżywam jakoś. A wątroba tak boli od tych prochów...

I też wyciągam mrożonki z zamrażarki, lub wkładam głowę pod wrzątek. Na chwilę pomaga.

Ostatnio zwróciłam się do znajomego neurologa z kilkoma pytaniami i obiecał że mnie umówi z kimś z poradni leczenia migren- bez względu na koszty pójdę , również powiedział mi że przy migrenach najczęściej więcej zmian wyłapuje nie tomografia a rezonans więc czekam cierpliwie na termin.

Imamigren- to jedyny lek po którym nie wiedziałam co to ból- ale ma jedną wadę zatrzymuje wodę w organizmie tak ze przytyłam tak jakbym co najmniej co dzień żywiła się w Macu.
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując