Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Naturalne mydła i mydełka :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-31, 15:01   #17
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
do czego używasz tego mydła antybakteryjnego? bo mydła tego typu do np. mycia rąk czy ciała nie są już polecane tak jak kiedyś.
co do mydeł naturalnych to nie ma czegoś takiego jak mydło naturalne, może być jedynie otrzymane z naturalnych surowców
a EDTA jest już chyba zakazane do stosowania w kosmetykach, podobnie trójetanoloamina (nie jestem na 100% pewna ale raczej tak)
http://www.sklep.mydelkonaturalne.co...aturalne-100g-

to jest to mydło, w opisie wygląda jak cud na wszystkie problemy świata

a używam do twarzy, ogólnie sceptycznie podchodzę do zestawienia mydło + twarz (tak samo mydło i higiena intymna) ale spróbować można.

mentha z tym fa to była taka ironia bo w sumie nie uważam jelenia za takie cudo jak na kwc piszą, oczywiście to tylko moja opinia bo wierzę, że tam komuś pomogło, ja na przykład nie mam jeżeli chodzi o ciało jakiś wielkich problemów, może trochę suchą skórę, a ten jeleń to była najgorsza rzecz do mycia z jaką się spotkałam. nawet do rąk go nie mogłam używać, to okropne uczucie ściągnięcia które nawet po kremie nie ustępowało

edit: dodam jeszcze że ja ogólnie sceptycznie pochodzę do mydeł bo w sumie odkąd pamiętam była nagonka na mydło, że złe, że wysusza, że usuwa naturalna warstwę lipidową, że zostawia pozostałości i zapycha pory itp. od tamtej pory ile razy probówałam myć się mydłem (ów wspominany jeleń, mydło popularne BIO Sonnet, rossmanowskie roślinne) to nigdy nie wytrzymywałam dłużej niż kilka dni, bo albo się czułam wysuszona, albo jakbym właśnie miała tępą warstwę czegoś na skórze, a miejsca intymne to już w ogóle swędzenie zapowiadające infekcję już po jednym uzyciu.

i teraz kiedy mydlo wraca do łask i wiele osób je sobie chwali (kiedyś to jak dziewczyna powiedziała że się mydłem tylko myje to patrzyło się na nią jak na buraka ) mam wątpliwości, że może nie dałam po prostu skórze szansy się przestawić szczególnie jak czytam, ze mydło roślinne czy typu aleppo odbudowuje warstwę lipidowa i nawilża...

powiedzcie mi, jak to jest z tymi mydłami.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild

Edytowane przez marchewkowe pole
Czas edycji: 2010-01-31 o 15:30
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując