Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-17, 12:58   #3
201611220859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 211
Dot.: Kilkunastoletnie gazy - odwieczny problem

No cóż, problem jest mi bliski. Mój TŻ cierpi na zespół jelita drażliwego, a ja od jakiegoś roku również leczyłam się u gastroentorologa - między innymi naszymi problemami są te dolegliwości, które Ty masz.

Powiem Ci tak, większość osób Ci tu powie, że masz iść do gastroentorologa i leczyć się nie wiadomo jak długo itd.
Moja rada jest taka: teraz idź choć do tego gastro, zapewne dostaniesz przecudowne leki, które przepisują wszystkim na wyregulowanie pracy jelit, dostaniesz rozpiskę na dietę lekkostrawną i masę produktów, których nie powinieneś spożywać.

Prawda jest taka, że jeśli lekarz po drodze nie odkryje, co Ci może być, to stwierdzi, że jest to zespół jelita drażliwego - ulubiona diagnoza, jeśli nie wiadomo co Ci jest, to jest to to. A to ze względu na to, że jest to diagnoza, pod którą mieści się w zasadzie wszystko. I nic. Bo nie ma na to leków.

Dziś oboje (TŻ mający problemy kilkanaście lat, ja 1,5 roku) nie chodzimy do lekarzy, nie przyjmujemy leków, a sami czujemy się znacznie lepiej, bo obserwujemy nasze organizmy i widzimy, co nam szkodzi, a co nie.

I Tobie proponuję przede wszystkim odstawić na próbę produkty z diety, powodujące wzdęcia (poszukasz w necie, m. in. fasola, groch, kapusta, NAPOJE GAZOWANE). Produkty z dużą ilością konserwantów, barwników, zagęstników i innych (czyt. gotowcowe jedzenie, półprodukty) również powodują często wzdęcia, zaburzenia trawienia i tym podobne.
Jedz częściej, ale niech to będą porcje nie na dużym talerzu.

Zobacz jak się będziesz po tym czuł. Najlepiej notuj sobie, jak się czułeś po jakimś posiłku. Może się okazać, że jesteś "uczulony" na zwykłego, zdrowego pomidora, którego nikt z diety by Ci nie odstawił. Może się okazać, że rozpoczynasz dzień od kawy z mlekiem i to mleko rozstraja Ci układ pokarmowy na cały dzień...

Poobserwuj siebie i sam spróbuj polepszyć swą sytuację.
W dodatku zacznij pić 2 x dziennie miętę, częściej zaparz zieloną herbatę. Zarówno jedna jak i druga nie zaszkodzi, a dobrze wpływa na pracę układu pokarmowego.

Pozdrawiam
201611220859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując