Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - pytanie o glicerynę - do kosmetyczek, kosmetolożek i zorientowanych Wizażanek
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-06-23, 10:35   #4
Pippi
Raczkowanie
 
Avatar Pippi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
GG do Pippi
Re: pytanie o glicerynę - do kosmetyczek, kosmetolożek i zorientowanych Wizażanek

Dziękuję za odzew.
W słowniku składów jest napisane:

"W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe."
"(w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka."
- co prawda na dłoniach nie ma błon śluzowych , ale nie wiem, czy jednak ten preparat jest korzystny. Został mi polecony w aptece jako do pielęgnajci rąk, ale coś mnie tknęło (???), gdy zobaczyłam na opakowaniu to 86% glicerolum.

"sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka." - no właśnie, "podpasiła" mi na bardzo zniszczone od środków chemicznych dłonie. Gładka skóra zaraz po pierwszym zastosowaniu.

No trudno, jeżeli żadna Wizażanka nie wiem co z tymi procentami to pozostanie mi tylko robić za własnego króliczka doświadczalnego
Pippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując