Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - pytanie o glicerynę - do kosmetyczek, kosmetolożek i zorientowanych Wizażanek
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-06-23, 10:46   #5
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: pytanie o glicerynę - do kosmetyczek, kosmetolożek i zorientowanych Wizażanek

Pippi napisał(a):
> Dziękuję za odzew.
> W słowniku składów jest napisane:
>
> "W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe."
> "(w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka."
> - co prawda na dłoniach nie ma błon śluzowych , ale nie wiem, czy jednak ten preparat jest korzystny. Został mi polecony w aptece jako do pielęgnajci rąk, ale coś mnie tknęło (???), gdy zobaczyłam na opakowaniu to 86% glicerolum.

Owszem na rekach blon sluzowych nie masz , a gliceryne uzywa sie nie tylko w kosmetyce ale i w farmaceutyce, wiec jest tez skladnikiem dodawanym do lekow (opis gliceryny w slowniku jest przedstawiony calosciowo)

> "sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka." - no właśnie, "podpasiła" mi na bardzo zniszczone od środków chemicznych dłonie.

Jesli rece moczysz w plynach/proszkach do prania czy w plynach do mycia naczyn, to uzywaj rekawiczek.
Na dluzsza mete nie stosuj takiego stezenia (a najlepiej w ogole) gliceryny. Jak zapewne wiesz, zaden kosmetyk nie ma w swoim skladzie takiego stezenia tegoz skladnika.
Pytalam Basi i wg jej informacji mozna stosowac do ok. 15%, to jest i tak duzo (bo jest lepkawy). Jesli chcesz go uzywac, to rozciencz z innym humektantem, zeby stezenie bylo max. 50% (to i tak mega duzo) lub dodaj kilka kropel do kremu, ktorym bedziesz smarowac rece, to da bardzo dobry efekt.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując