Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? - część XIX.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-08, 11:42   #3167
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Nie będę zbywać tematu bo pewnie i tak by wypłynął.
Więc po prostu napiszę Wam o mamie w wątkowym klimacie
Nie lubiła za bardzo gotować, a już tym bardziej piec (chociaż podobno kiedyś piekła ciasta za pieniądze ). Jej domeną był drób i ryby. Robiła rewelacyjnego kurczaka pieczonego - wychodził jak z rożna! No i rybki wszelkie smażone, pieczone, z octu, śledzie. Uwielbiała też je jeść, co ciekawe nigdy nie przekonała się do owoców morza. Po 2 czy 3 podejściach do krewetek potem na samo wspomnienie się krzywiła.
Do dzisiaj nie umiem zrobić takiego krupniku jak ona. Wypracowałam sobie swój przepis taki na wołowinie i pęczaku, ale jej - na drobiu i kaszy jęczmiennej nie potrafię. Albo dodam za dużo kaszy albo mało, albo za dużo włoszczyzny. Za to nauczyła mnie robić doskonały rosół.
Była też nieuleczalną fanką truskawkowych lodów, bobu i michałków.
Odeszła 1 lipca.
Pelagia Kochana az sie popłakałam. Bardzo mi przykro . W zadne sposob chyba nie bede umiała Cie pocieszyć. Ale wierz mi ona zawsze bedzie w Twoim Serduszku i z gory bedzie bedzie o Ciebie dbała. Jedyne co moge powiedzieć to z czasem bedzie Ci łatwiej. Rowniez straciłam mamę bardzo młodo ale wiem ze ona jest Zawsze blisko mnie.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora