Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Fish is Eko!
Wątek: Fish is Eko!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-21, 14:28   #34
alexmalbork
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8
Dot.: Fish is Eko!

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
to, że plastik jest szkodliwy to każdy wie tylko spójrz ile rzeczy kupujesz właśnie z owym plastikiem, zwykły karton na mleko ma w środku plastikową wyściółkę, kosmetyki są głównie w plastiku, serki do smarowania, śmietana, jogurt - przelewasz to wszystko do słoików zaraz po zakupach??

każdy produkt suchy typu: mąka, kasza, makaron, ryż itp od razu po przyjściu do domu przesypuję do szklanych słoików (swoją drogą zakupionych w ikei) i sprawdzają się super.

masło które jest w papierze w tym papierze zostawiam. nie kupuję margaryn itp produktów - wszystkie nawalone chemią i w plastikowych opakowaniach.

marchew, pietruszka i inne warzywa wkładam do szklanych misek - najlepiej kawdratowyh lub prostokątnych bo lepiej można ułożyć je w lodówce.

mięso podobnie jak warzywa przechowuję z tym że zakrywam pokrywką aby nie wyschło.

mleka jogurtów serków i tego typu produktów nie kupuję - raz że mleko zamiast dostarczać nam wapń który jest nam potrzebny to go nam z zębów i kości zabiera - a dlaczego? dlatego że nie jest to naturalne mleko jak to od krowy a przetworzone w fabryce gdzie zostało wyprodukowane. nawalone chemią która działa właśnie w ten sposób.

owoce które są w foliach popakowane - przekładam do drewnianych i bambusowych misek.

ziemniaki - mam na nie drewniane skrzyneczki.

woda w butelce - nie kupuję w plastiku tylko w szkle.

możliwości mamy mnóstwo - są różne opakowania które zawsze będą lepsze od tych z plastiku- czy to drewniane, bambusowe, papierowe, ze stali nierdzewnej.narzucam co ma robić, stosować, używać.

temat jest o ekologii i co robić byśmy byli bardziej ekologiczni więc każdy pisze swoje uwagi, rady, co stosuje, co stara się zmienić.

i jak widać - wszystko się da, może nie od razu ale pomału małymi kroczkami damy radę.
nawet ja na początku jak się przestawiałam na nie-plastiki to często o czymś zapominałam czy się myliłam, ale można

ja nikomu nie
__________________
Liebe mich und dich auch
alexmalbork jest offline Zgłoś do moderatora