Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera wrażliwa i alergiczna
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 12:51   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cały czas problem z "wrażliwą skórą twarzy "

Cytat:
Napisane przez Tomek1990 Pokaż wiadomość
Witam dawno mnie na tym forum nie było , gdyż wyjechałem. Przed wyjazdem byłem u dermatologa . Nie stwierdził u mnie żadnych chorób typu łzs , azs a już na pewno trądziku różowatego. Generalnie nie mam trądziku i lekarz również mi nic nie wypisał bo potrzeby nie było. Najgorszym moim problemem jest wrażliwa skóra twarzy. Chodzi o to , że czym kolwiek bym twarzy nie umył to i tak odczuwam te okropne ściągnięcie skóry. Jak poruszam twarzą np. uśmiechnę się to aż czerwone zarysy zostają bo skóra jest napięta i ściągnięta.

Byłem u dermatologa i kazał nawilżać twarz na noc cethaphilem DA ultra myć physogelem z rana i wieczorem i stosować przegotowaną wodę z kranu lub wacik. Niestety pomimo mocnego nawilżania twarzy na noc ( stosowałem wiele innych kremów niż tylko polecony cethaphil ) twarz z rana po umyciu jest mocno ściągnięta i zaogniona. Dodatkowo pije co dzień 2x łyżki oleju lnianego i łykam wit. B . Wydałem naprawdę mnóstwo pieniędzy na kremy nawilżające , żele i nic...twarz jak ściągnieta tak ściągnięta a jest to straszne uczucie. Jeśli nie wierzycie zrobię Wam zdjęcie mojej obecnej kolekcji kremów i żelów....Żadne z nich się nie spisują. Jedynie trochę krem brzosowo nagietkowy z syleco.

Ostatnio żona kupiła mi super chwalony AA żel krem do mycia bardzo wrażliwej skóry twarzy który zawiera phanteon ( jakoś tak ) , aloes + inne składniki łagodzące i nawilżające. Niestety żel wylądował na półce , gdyż po umyciu nim twarzy myślałem , że umrę z tego okropnego ściągnięcia skóry. Fakt nie był drogi ale następny wynalazek zachwalany na półkę.

Kremu z rana nie nakładam bo świece się okropnie i nie mam zamairu chodzić tłusty po dworzu. Matujące mnie wysuszają więc to już w ogóle odpada i sprawiają , żę po 3 godzinach świece się jak latarnia.

Czemu z tą twarzą są problemy takie ? Czemu skóra na dłoniach pomimo 3x gorszego narażenia na czynniki szodliwe typu proszki , mycie naczyń , chemia i dłonie są u mnie super ? Czemu ciało nie piecze ? nie nawilżałem nigdy w życiu ciała ( dłonie z kilka razy ) a z tym nie ma problemu. Mogę papierem ściernym przejechać po ciele i jest nie naruszone....A po twarzy lekko reką się obetrę podrapie delikatnie to czerwona.... Rodzicie i żona to mówią , że jak pedancik się zachowuje no ale jak się nie zachowywać skoro odczuwam tak mocny dyskomfort.... Co ja mam zrobić ? Iść znów do dermatologa i co ? co się stało tej skórze ?

Cała moja rodzina myje twarz zwykła wodą + byle czym pod reką i nie stosują nawet kremów nawilżających i super cery a ja jakiś wyjątek....o kolegach nie wspomnę . Ci to w ogóle nie dbają a problemów takich nie mają. Co ja mam zrobić ? Znów testować kosmetyki za które trzeba sporo zapłacić i znów nie pomogą ? problem musi gdzieś być w środku skóry chyba bo gdzie inaczej ?
Nie potrzebujesz tylko nawilżania, a natłuszczania. Stosuj na noc tłusty krem. Ja polecam Avene Cicalfate z wodą termalną, ale nie wiem czy u Ciebie się sprawdzi. Sam musisz przetestowac. Zresztą piszesz, że zauważyles polepszony stan skóry po sylveco, a on o ile się nie mylę jest tłusty. Możesz też sporóbwać na noc nakładać maść z wit. A (tanszy sposób niz Avene).

Polecam Ci wodę termalną Uriafe- ukoi skórę, nie będziesz czuł takiego dyskomfortu. Spryskujesz nia twarz, albo wacik (i przecierasz) i nakładasz krem.

Czy myjesz teraz twarz? Może woda Ci nie słuzy i lepiej byłoby ograniczyc ją na rzecz kosmetyków do uzywania bez wody np. mleczek, wód micelarnych...

Na dzien nakładaj krem koniecznie, to dodatkowa bariera ochronna dla Twojej skóry. Polecam kremy z filtrem ochronnym wyższe niż spf 30, najlepiej wg mnie spf 50. Dobre opinie mają te z zapteki ziaja med. Jeśli dobrze wklepiesz krem z rana to nie będzie on się tak świecił, choc wartwa zostanie, bo filtry są rozpuszczalne w tłuszczach.

Skóra twarzy jest narażona bardziej niż inne części ciała na czynniki zewnętrzne. Każda czesc ciała ma tez inny stopien wrazliwosci, jest inna.

Jeśli to co napisałam nie pomoze, to szukaj innego lekarza.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując