Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-04, 13:49   #44
chodnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: II vs. VIII LO w Krakowie

Jako dumny sobieszczak pomyślałam, że też dorzucę swoje trzy gorsze- a nuż komuś pomoże moja opinia
Jestem uczennicą trzeciej klasy dwójki, profil humanistyczny. Trzy lata temu zastanawiałam się nad II, VII i IV, i dziękuję Bogu, że zdecydowałam się na Sobieskiego
Miałam szczęście trafić na cudownych ludzi-moja klasa liczy 40 osób, z czego około połowa to jedne z najlepszych osób jakie miałam okazję spotkać w całym moim życiu. Oczywiście z rówieśnikami bywa różnie-wszystko może się trafić, a nawet w najlepszej szkole złe towarzystwo może zatruć atmosferę. Mnie się jednak udało
Tak jak mówiła jedna z dziewczyn powyżej- tylko nieliczni uczestniczą w "wyścigu szczurów", ale faktycznie są to osoby wyalienowane i nietowarzyskie.
Jak pisałam jestem na profilu humanistycznym, jednak głównie skupiam się na języku polskim, historia raczej mnie nie interesuje. I znowu, trafiłam na najlepszą polonistkę w Małopolsce. Nie jest to moja opinia, kobieta jest po prostu niesamowita. Wszyscy nauczyciele którzy mnie kiedykolwiek uczyli nie nauczyli mnie tyle co ona. Polski jest dla mnie najważniejszy, więc taki nauczyciel to skarb.
Ponownie zgadzam się z moją poprzedniczką- tu oceny nie przyjdą do Ciebie za nic. Musze przyznać, przez te 3 lata uczyłam się bardzo dużo, a oceny mam w okolicach 3-4. Możesz uczyć się do sprawdzianu pół nocy, a i tak dostaniesz dwa- tak bywa. Warto pamiętać jednak, że oceny nie są ważne, bo tylko wynik matury się liczy.
Chciałabym jednak ostrzec gimnazjalistów przychodzących do dwójki z małych szkół. To nie jest malutka szkółka, nauczyciele nie będą mieć dla Ciebie 5 godzin wolnych po lekcjach, wszystko musisz załatwić sobie sam. Samemu trzeba biegać z usprawiedliwieniami, samemu trzeba pilnować terminów popraw itd. Przenoszenie się np z grupy językowej oznacza niezły sprint od jednego nauczyciela do drugiego. W tej szkole trzeba być dobrze zorganizowanym i po prostu "ogarniać", bo inaczej zginiesz jak Mańka w Czechach. Dla wielu osób jest to szok, więc ostrzegam
I to właściwie wszystko. Ja z wyboru szkoły jestem niesamowicie zadowolona, poznałam świetnych ludzi i cudnych nauczycieli, o maturę się nie boję- czuje, że jestem naprawdę dobrze przygotowana. Szczerze polecam
chodnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując