Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - śmierć taty, powinność, co robić?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-04, 12:22   #30
kiedyszmienienick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 13
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87223443]Ja tak samo. Ewidentnie po dobroci nic nie wyegzekwujesz. A jak sprawa by się skończyła w sądzie to już bym i tak miała w dupie miłość takiej rodziny. Manipulanici bez krzty empatii.
Ja bym jeszcze na miejscu twojej mamy rozważała zaświadczenie od psychiatry, żeby mieć na papierze, że nie jest w stanie opiekować się babcią (bo z tego co piszesz nie jest), ale nie wiem co w takiej sytuacji z twoim bratem. Dochodząca opieka byłaby chyba optymalnym rozwiązaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Dziękuję za Wasze wiadomości.

Takie zaświadczenie może być problematyczne jeśli chodzi o mojego brata. Bardzo go kocham i boję się o niego. Nie chcę aby wylądował gdzieś w ośrodku.

Myślę, że taka dochodząca opieka to strzał w dziesiątkę. Będziemy mieć spotkanie rodzinne to mam nadzieję, że coś się ruszy w tej sprawie. Dowiedziałam się również, że jedna z ciotek po moim smsie przejmuje lekartwa babci, tzn pojedzie do lekarza po recepty, wykupuje leki. To już jest dużo, bo dla niej to godzina samochodem, dla mamy kilka.


Umieszczenie tej wiadomości na forum, wzbudziło we mnie sporo wątpliwości, bo może nie powinnam wychodzić przed szereg i robić zamieszanie w rodzinie. Mama powinna zacisnąć zęby i jakoś z moją pomoca pchać do przodu. Teraz jestem uważana za wyrodną wnuczkę która zaraz po śmierci taty chce się pozbyć babci, ale z drugiej strony czuję, że powinnam ruszyć ten temat. Że może odciążę mamę.. Sama nie wiem. Gdyby tata żył na pewno by wiedział co zrobić..
Mieszkamy na wsi, ogólnie chyba cała ta wieś żyje tym tematem. Otrzymaliśmy od obcych ludzi masę wsparcia. Przychodzą do mojej mamy, wyciągają na kawę, na rozmowę, przynoszą ciasto. Pomagają w gospodarstwie. Generalnie spotkało nas mnóstwo dobrego od obcych ludzi.

Edytowane przez kiedyszmienienick
Czas edycji: 2019-10-04 o 12:25
kiedyszmienienick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując