Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze książkowe grzechy cz VI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-04-21, 17:03   #2585
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość

Ervisha, co do komiksów "Maus" bardzo polecam, niektórzy też się oburzają, że Polacy zostali przedstawieni w nim jako świnie, ale czytałam kilka interpretacji takiego wyboru i w sumie z jedną się zgadzam... ale to daj znać jak przeczytasz, będzie można o tym podyskutować

Jest wiele wartościowych komiksów, które można polecić, np:
"Persepolis" Marjane Satrapi - autobiografia kobiety która wychowywała się w Iranie podczas rewolucji islamskiej i radykalizacji kraju, świetny i przystępny.
"Strefa Gazy. Przypisy" Joe Sacco - czyli historia konfliktu w strefie Gazy i zapomnianych zbrodni. Bardzo poruszająca i otwierająca oczy historia.
"Śmieci" Derf Backderf - czyli opowieść o życiu śmieciarza, o konsumpcjonizmie, marnowaniu zasobów i tego, gdzie zmierza świat jeżeli chodzi o odpady.
"Rycerze świętego Wita" David B. - historia rodziny w której jedno z dzieci choruje na padaczkę, a główny bohater (autor), próbuje sobie z tym poradzić za pomocą rysunku.
"Gra Jaskółek" Zeina Abirached - historia wojny w Libanie.
"Łauma" Karol Kalinowski - czyli nasze rodzime potwory i mitologiczne stwory, świetna kreska i treść.
itd, itp
Tak na prawdę w każdym człowieku jest coś ze świni
Szkoda, że tego komiksu nie ma w mojej bibliotece ale jak się pojawi to sięgnę

"Łauma" Chyba nawet wrzucałam tutaj zdjęcie razem z "Regulaminem na lato" oraz "Opowieściami z najdalszych przedmieść"
Według mnie autor umiejętnie połączył w nim życie codzienne z słowiańskimi stworami. Jednocześnie poruszył tematy, które nie są obce w życiu człowieka. Czytałam, ze w podobnym klimacie jest "Kościsko" ale tam już nie podoba mi się kreska (widziałam zdjęcia w internecie)
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora