Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dalej? Dowiedziałam się, że się nie dogadujemy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-14, 08:47   #5
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Co dalej? Dowiedziałam się, że się nie dogadujemy

Nie mówię o idealnie ułożonych, ale wrzucenie ich na środek? Ja też korzystam z tej szafki i chcę mieć możliwość wyciągnięcia czegokolwiek bez przekładania pokrywki. Tak samo jak chcę chodzić w skarpetkach do pary i nie potykać się o jego buty. Żyłam w przekonaniu, że no kurde podstawowy porządek w domu musi być, nie każę mu przecież alfabetycznie układać przypraw..

Wyjaśnię jaki mamy podział obowiązków - wszystko w ciągu tygodnia:
- raz ja idę na zakupy raz on
- ja gotuję 3x w tyg, on 2 (chyba, że ogarniamy coś na dwa dni, wtedy to modyfikujemy) w weekendy razem albo w zależności kto ma więcej czasu
- 1x w tyg sprzątamy mieszkaniu (mycie kuchni, łazienki, kurze i podłogi), czesem co 2 tyg.
- co wieczór chowamy swoje rzeczy na miejsce (buty, jakieś klucze, kartki, ciuchy - to, co w ciągu dnia się pojawi na wierzchu) - z tym jest problem
- pranie robimy w miarę na zmianę, jak się nazbiera, ja robię listę
- on wynosi śmieci
- on prasuje (to wychodzi raz na 1-2 tyg, większości naszych ciuchów o dziwo prasować nie trzeba)
- ja myję podłogę w ciągu tygodnia, jak jest brudna (w weekend to wchodzi we wspólne sprzątanie)
Dodatkowo ja zajmuję się rachunkami i wymyślam co na obiad.

Chce, rzeczy te rzeczy były robione porządnie, tzn. jak myjemy garnki to wycieramy je i chowamy na miejsce (a nie zostawiamy garnek na wierzchu i czekamy, może za 3 dni znowu się przyda).. No chyba wiecie o co chodzi. I tutaj najczęściej są zgrzyty. On niby coś zrobi (umyje), ale nie do końca (bo zostawi). Niby zrobi pranie, ale nie sprawdzi czy skarpetki są do pary. Takie pierdoły, które na prawdę wygajają tylko wyrobienia sobie nawyku i dla mnie nie urosły do rozmiaru "inaczej to sobie wyobrażałam, bo z byłym było cudownie".

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2019-08-14 o 08:58
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując