Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-25, 12:14   #39
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Wątki typu: Na jakie studia mam iść? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
I znowu powracamy do tematu wykształcenia "blisko studiów" W wielu wypadkach taki technik nie będzie też wyglądał gorzej niż ekonomista z tytułem magistra w jakiejś podrzędnej szkole wyższej. Problem jak dla mnie polega nawet nie tylko na tym, że wszyscy chcą mieć teraz skończone studia, ale na tym, że bardzo duża grupa osób najchętniej pracowałaby za biurkiem, ale nie ma sprecyzowanej wizji tego, co konkretnie chciałaby robić i wybiera właśnie takie kierunki jak ekonomia, socjologia czy administracja. Niestety, prawda jest taka, że większość obecnych studentów się po prostu nie nadaje do studiowania i mogliby dużo lepiej wyjść na zostaniu fachowcem-rzemieślnikiem, niż skończyć byle jakie studia wybrane na zasadzie "byle by coś studiować".

O tak, uwielbiam stwierdzenie "Chcę mieć pracę biurową". Co to w ogóle za wytwór? Księgowy, prawnik, grafik, recepcjonista, urzędnik, marketingowiec, biegły rewident, architekt- wszyscy oni mają pracę biurową, a przecież każdy zajmuje się czymś innym, bo "praca biurowa" to określenie ogólne (tzn praca wykonywana w biurze, za biurkiem i tylko tyle), tak jak np "praca fizyczna".
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując