Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-06, 19:37   #39
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Szzymek Pokaż wiadomość
Witam. Mieszkam na wsi i mam taką dróżkę polną która w jedną stronę ma kilometr. Codziennie biegnę 2km ścigając się ze sobą tak, abym miał jak najlepszy czas. Czy to dobrze, czy lepiej biec truchcikiem?
Najlepiej jeżeli bardzo szybki bieg będziesz przekładać z truchtem.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez mart989 Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy w odpowiednim wątku zadaje pytanie.
Wciągu ostatniego tygodnia przytyłam 2,5kg, jest to dla mnie niepokojące gdyż nigdy nie miałam problemu z wagą, zawsze byłam szczupła osobą, mogłam jeść do woli i nic nie było. Teraz natomiast przy jedzeniu ilości takiej samej jak zawsze nagle przytyłam 2-5 kg. OD jakiś 2 tyg jestem przemęczona, mogłabym spać, leżeć w łóżku i nic nie robić. Mam wrażenie, że mój brzuch jest napięty, napuchnięty. A nawet jeść nie ma zbytniej ochoty. Jakoś tak dziwnie się czuje. Czy macie jakieś pomysły co to może być? Do lekarza się wybieram al pod koniec tygodnia bo wcześniej nie mam możliwości.
Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Czy może spodziewasz się okresu? Przed okresem waga może wzrosnąć nawet do 3 kg, co jest spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie, a co za tym idzie czujesz się napuchnięta. Jeżeli nie, mogą to też być problemy z tarczycą.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Chciałam się upewnić czy dobrze rozumiem pojęcie ujemnego bilansu kalorycznego.
Chodzi o to, że organizmowi dostarczane jest mniej, niż potrzebuje, tak? Przykładowo, mam zapotrzebowanie 2200 a jem 1600 i to jest uj. bilans kaloryczny? Czy wtedy jak się spali więcej niż zje?
Tak, to jest ujemny bilans. Po prostu dostarczamy organizmowi mniej kalorii, anieżeli potrzebuje i wtedy on jest zmuszony do korzystania z rezerw zapasowych.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Jak to jest z obliczaniem zapotrzebowania? Obliczamy je na mase beztluszczowa, calkowita czy beztluszczowa + norma tluszczu?
SzpiegZKrainyDeszczowców, Liquefy
jeżeli chodzi o wyliczanie zapotrzebowania energetycznego to są to jedyne zwykłe wzory/kalkulatory i ich wyniki należy traktować z przybliżeniem, a przede wszystkim obserwować swój organizm.
Polecam Wam ten kalkulator, jest on dość dokładny i pozwala wyliczyć dość dobrze zapotrzebowanie.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując