Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-15, 21:16   #45
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witajcie Piszę z takim głupim zapytaniem Pomyślałam, że może warto byłoby kupić sobie książkę z tablicami kalorycznymi, nie chciałam zakładać nowego wątku, a nigdzie nie znalazłam na wizażu podobnego tematu. Czy macie jakąś wartą polecenia pozycję?

Zależy mi na tym żeby były w miarę dokładne, zawierały dużo produktów, ale takich dostępnych dla zwykłych śmiertelników

Wpadła mi w oko taka: "Tabele kalorii" Sven-David Muller-Nothmann'a. Ciekawe jest to, że nie ma tam podanych poszczególnych zawartości B,W, T, tylko jest albo zielona, żółta lub czerwona kropka, co oznacza że "Zebrane w tabeli produkty zostały oznaczone kolorami: zielonym, żółtym i czerwonym w kolumnach zawartości tłuszczu, cholesterolu, czynnika sycenia i czynnika zdrowia na podstawie zawartości substancji odżywczych w poszczególnych produktach. Ale nie wiem czy to nie jest zbyt "lekkie" podejście do tematu. Mój TŻ wyszukał też taką w Empiku, gdzie podają wartości odżywcze w produktach typu Hot Wings'y z KFC, nawet osobny dział jest pt. "Jedzenie z Mc'donald's", "Jedzenie z KFC"
Bardzo proszę o radę, pozdrawiam
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując