Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-02-02, 17:50   #2376
Beatrice_fr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kosmetyki naturalne nie muszą mieć certyfikatów, żeby były naturalne. Certyfikaty powodują znaczny wzrost ceny kosmetyku, info o tym, że kosmetyk jest certyfikowany, jest jedynie ułatwieniem dla osób, które nie mają rozeznania w składach kosmetyków i owszem, dają pewność, że produkt jest bezpieczny i ekologiczny, gdyż spełnia wymogi danej organizacji eko, jednak jeśli ktoś potrafi odczytywać składy kosmetyków, to nie potrzebuje mieć upewnienia certyfikatem. La-Le może pisało o podstawowych certyfikatach, np. PZH lub nie testowania na zwierzętach.
Dzięki. Kosmetyki naturalne nie zawierają tylko naturalnych składników- muszą być związki chemiczne, które zapewnią trwałość, w przeciwnym razie w kremach szybko rozwijałyby się bakterie i grzyby, a wymogi jakie muszą spełniać kosmetyki certyfikowane muszą być zachowane i to jest kontrolowane, czyli masz pewność ile jest naturalnych składników, a ile dodatków. Oczywiście skład podawany można sprawdzić, ale nie wiesz ile procent czego tam jest i czy coś "niewskazanego" nie zostało dodane- nikt tego nie kontroluje. Nie kwestionuję skuteczności tych kosmetyków- nie znam ich. Dla osób zdrowych małe ilości związków chemicznych nie grają roli, ale jeśli ktoś ma choroby przewlekłe, osłabiony układ imunologizny, chorobę nowotworową woli nie ryzykować( kobiety w ciąży i małe dzieci też powinny unikać szkodliwej chemii). Aluminium, parabeny, syntetyczne substancje zapachowe i inne namnażają komórki nowotworowe lub wpływają na układ hormonalny zwiększając produkcję estrogenu, co może po czasie przyczynić się do powstawania zmian nowotworowych. Zauważ, że używamy wielu kosmetyków codziennie pod prysznicem, do włosów(szampon, odżywka, farba, żel, lakier), balsamy, kremy co ciała, do twarzy, chemię gospodarczą i wszystko przenika do organizmu. Ja zwracam na to uwagę- kilka bliskich mi kobiet zmagało się z nowotworem hormonalnym i mnie przestrzegają. Jak mówię nie podważam wartości kosmetyków La-le czy innych, ale wolę inwestować w certyfikowane. Ostatnio kupiłam krem nawilżający xxx - jestem b.zadowolona i nie żałuję. Chciałam jednak zaleźć polskie kosmetyki-tańsze. Jeśli nie znajdę, to będę inwestować w tamte- mam pewność bezpieczeństwa.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-02-02 o 19:29 Powód: Reklama.
Beatrice_fr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując