Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wierzycie w ewolucję?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-25, 22:32   #59
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wierzycie w ewolucje?

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Zanim życie powstało nie było informacji genetycznej. Obecnie jest jej dużo.
Czyli jej ilość musiała się zwiększać?
I teraz pytanie kluczowe, jak wyglądał ten przyrost i co było jego przyczyną?
Prościej nie potrafię.
Generalnie podczas ewolucji nie można mówić o samym przyroście. Ilość samego materiału genetycznego może się zmniejszać lub zwiększać, ilość genów również może być zróżnicowana i to nie na zasadzie, że im wyzej jest gatunek w ewolucji, to ma najwięcej genów jak i ilość materiału genetycznego. Sama ilość genów również nie jest tożsama z zawartością/ilością DNA. "Przyrost" o którym ty mówisz miał miejsc w zasie kiedy życie na Ziemii się kształtowało, a ewolucja zachodzi ciagle i ja o tej ewolucji mówię. Twierdzenie, że definicją ewolucji jest przyrost informacji gen. w czasie jest bzdurą. Duże znaczenie mają loswe zmiany mutacyjne, których ty chyba nie rozumiesz.

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz natury INFORMACJI.
Na dwóch przykładach wytłumaczę.
Zakładam, że masz w komórce telefon do mamusi. Jak dokonam „substytucji” jednej cyferki w telefonie – to UTRACISZ numer do mamusi! Owszem jest spore prawdopodobieństwo, że gdzieś się dodzwonisz – ale przecież to nie o to chodzi! UTRACIŁAŚ INFORMACJĘ
Przykład biologiczny – anemia sierpowata, jak masz punktową mutację w genie i ci się właściwie hemoglobina nie wytwarza to UTRACIŁAŚ INFORMACJĘ – jak właściwie wytwarzać hemoglobinę.
To co ja twierdzę to to że każda mutacja jest utratą informacji – to czy ta mutacja jest na lepsze czy na gorsze nie wnikam.
A ty nie rozumiesz molekularnych mechanizmów. Mutacje powodują ZMIANĘ. Ciągle np. jest kodowane białko, alle może być nieco zmodyfikowane, nie zmienia to faktu, że komórki produkują to białko. Nie można mówić o utracie, a o zmianie. Informacja o budowie białka została zmieniona i jest produkowane np. z jednym innym aminokwasem i tyle. Może to mieć wpływ na funkcję, ale nie musi wcale. Mutacje stale zachodzą, masz w swoich komórkach wiele mutacji, nie wszystkie zostały w porę usunięte przez systemy naprawy i możliwe, że którąś z nich przekaż swojemu dziecku.

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
mutacja – LOSOWA zmiana nukleotydów spowodowana np. błędem w kopiowaniu.
Nie tylko losowa, dziś wiadomo, że niektóre rejony jak i nukleotydy mogą być bardziej podatne na powstawanie mutacji. Nie tylko zamiana nukleotydów. Istnieją insercje, delecje, jak i ogromne mutacje chromosomowe.

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
„Nie wszystko ma bezpośrednie i "chłopskie" przełożenie na matematykę.”
Wszystko ma – tylko nie każdy widzi korelacje.
Żeby coś korelować, najpierw trzeba to rozumieć.

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
„Zmiany zazwyczaj się akumulują.”

Jakie zmiany? Bo jak chodzi tobie o mutacje to one, nazywają się choroby genetyczne. Autor kodu DNA przewidział je dlatego większość poważnych mutacji powoduje bezpłodność – zgadza się? Mamy też mechanizmy wbudowane które za starają się nie dopuścić do jakichkolwiek błędów.
I tu się mylisz i to bardzo. Mutacje MOGĄ powodować defekty w postaci chorób, ale nie muszą. Mutację są też często utrwalane i mogą stać się nowymi allelami. Nie odpowiedziałeś na pytanie, czy wiesz czym jest allel. Co do akumulacji, to osobnik osiada mutację, przekazuję ja dzieciom, jego dzieci uzyskują kolejną mutację, ich dzieci kolejne i tak się akumulują mutacje. Mutacja może wpłynąć na zmianę cechy, utracenie cechy lub pozyskanie nowej cechy fenotypowej.

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Akumulacja jest bardzo złym słowem w tym przypadku, jak zmiany wzrostu, ilości owłosienia, koloru skóry mogą się akumulować?
Ja mówię stale o zmianach w DNA.

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Jakie zmiany? Mutacje? akumulacja mutacji = zgon
Nieprawda. Kolejny raz Ci zasuguruję doedukowanie się z genetyki.

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Zmieni się pula genów i Ratlerek nie będzie kopulował z Bernardynem prawda? Ale inviro zrobisz prawda? Tą metodą możesz uzyskać np. z DNA kota: pumę, tygrysa, lwa itp. Wiecie, że one wszystkie się krzyżują i dają z reguły PŁODNE POTOMSTWO? Wszystkie koty prawdopodobnie pochodzą od jednej pary kotów – różnią się tylko frekwencją genów.
Frekwencja = częstotliwość. Czym jest dla Ciebie częstotliwość występowania genów. Zrób mi proszę pumę z kota Co za idiotyzm To są różne gatunki (lew, tygrys). Gatunek ancestralny dziś nie istnieje, nie wiem w jaki sposób chciałbyś wyhodować tą pumę z kompletnie innego gatunku. Co do mojego przykładu - "populacje" mogą utracić zdolność do krzyżowania się, a w naturze in vitro nie ma = nie dochodzi do wymiany informacji genetycznej i populacje ewoluują niezależnie.

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Wiesz co dolega Żubrom?
tu: http://krainazubra.pl/files/matecznik-m_tokarska.pdf
„W roku 1919, wraz z ostatnim żubrem
w Puszczy Białowieskiej wyginęło
ponad 90% całej światowej populacji
żubra sprzed I wojny światowej,
a gatunek utracił najprawdopodobniej
większą część swojej zmienności
genetycznej.”

Nie rozumiesz tego? Informacja genetyczna została STRACONA. KONIEC. Nowa nie powstanie!
Utracił ZMIENNOŚĆ genetyczną, czyli w obecnej populacji nie występuje część alleli i osobniki są pod względem genetycznym bardzo do siebie podobne (mają te same allele w większości przypadków). WSZYSTKIE GENY ciagle w tej populacji żubrów SĄ. Tak więc allele zostały utracone, ale ciagle mogą powstać nowe - proces ten jest DŁUGOTRWAŁY!! Zgodnie z Twoją teorią informacja ciągle jest gubiona i pozyskiwana.

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
To jest ZERO logiki, wszystko zgodnie z teorią ewolucji jest formą przejściową.
Wyjaśnij, przypuszczam, że znowu nie rozumiesz o co chodzi. Podaj przykład. Ja dla podpowiedzi załączam obrazek.


Na koniec - wszyscy jesteśmy zmutowanymi małpami, ot i tylko tyle.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif laddervstree.gif (24,0 KB, 27 załadowań)
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując