Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-20, 05:14   #74
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja sobie po prostu śnie o medycynie. Nie wiem co mnie wzięło na tak cholernie trudny i odpowiedzialny zawód lekarza (chirurga zwłaszcza ), ale chyba po prostu jestem ambitna.
Liceum w moim mieście jest bez rewelacji, ale jakiejś totalnej masakry raczej nie ma - zwykła, szara szkoła. Myślałam o Rzeszowie, ale wtedy to internat/bursa. I z jednej strony trochę mnie tam ciągnie, bo super szkoła, duże miasto, jestem w dużym stopniu samodzielna, ale z drugiej strony to tu mam blisko, mam znajomych (choć czasem mam ważnienie, że chciałabym pójść gdzieś gdzie nikogo nie znam i nikt nie zna mnie-czuję się jak daromowy odrabiacz prac domowych), rodzinę...
Póki co chemię świetnie rozumiem, ale kto wie jaka będzie nauczycielka w liceum?
W każdym bądź razie - na medycynę maturę muszę mieć idealną.

Masz jeszcze czas, pewnie nie wiesz, jak jest na medycynie, ale wielkich szans na zostanie chirurgiem nie ma. Trzeba być wybitym albo mieć znajomości, taka jest prawda. Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale to nie jest tak, że idziesz na medycynę, a potem automatycznie na specjalizacje - chirurgię.
W drugiej klasie jest chemia nieorganiczna, według mnie trudno jej nie ogarniać, ale jeśli już teraz dobrze się czujesz w chemii, to tak Ci już zostanie, na początku będzie lekkie zderzenie z organiczną, ja już się boję mojego zderzenia z rozszerzoną, ale chemie kocham, a biologię bardzo lubię.
Chyba większość osób, które tu spotykam to obecne, przyszłe albo byłe już biolchemy, ciekawe, dlaczego .
Trzymam za Ciebie kciuki, jakbyś potrzebowała jakiś informacji o profilu, to za rok mogę Ci coś pomóc.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując