Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapuszczanie włosów cz. VIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-10-21, 15:08   #1461
Miroku
Rozeznanie
 
Avatar Miroku
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Twilight Bay City
Wiadomości: 585
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88221679]Bardzo mądre słowa
Bombardowanie reklamami cudownych suplementów chyba za bardzo usypia czujność ludzi. Daje takie nadmierne poczucie bezpieczeństwa, mylne wrażenie, że wcale nie trzeba badać przyczyn, wystarczy kupić gotowe rozwiązanie polecane w radiu czy tv... [/QUOTE]

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88222201]Cały post cenny Również uważam, że jak komuś lecą włosy, to zawsze coś się za tym kryje - głównie problemy hormonalne. Stres? Też, okay... ale wydaje mi sie, ze to oznacza, ze stresujacy okres tak nadwyręża nasz organizm, że musimy urozmaicić i popracować nad zdrowszą dietą by dać mu nowego kopa, a i też wzmocnić układ nerwowy suplementowaniem chociażby nawet magnezu, który w stresujących sytuacjach jest mocno wypłukiwany przez nasz organizm, a który odgrywa kluczową role w wielu funkcjach metabolicznych naszego organizmu.[/QUOTE]


Jako pracownik apteki-mogę potwierdzić

Ludzie lubią chodzić na łatwiznę, a nie do lekarzy-nie mówię tu o dzisiejszych czasach korony, bo wcześniej też tak było.

W reklamie można powiedzieć wszystko, suplementów nikt tak naprawdę nie musi dokładnie badać i na rynek można wypuścić pod tym szyldem wszystko. No i suplement to nie lek, nie leczy-ja go traktuję na równi z żywnością. Wiadomo, przy niedoborach najlepiej zawsze urozmaicić dietę, a nie drużynę branych tabletek, choć czasami jest to ciężkie, szczególnie jak ktoś ma słabe przyswajanie danych składników odżywczych.

Nie neguję całkiem suplementów, sama przez większość roku biorę tran i magnez, bo mimo starań i dbania o dietę muszę i tak uzupełniać. Znam sporo suplementów, które są naprawdę dobre składowo i przy regularnym stosowaniu naprawdę pomagają-sama co jakiś czas sięgam po Mega Krzem z Metioniną, naprawdę widzę po nim efekty, łykam też olej z wiesiołka.

Sięgam też po szampony wzmacniające gdy mi trochę zaczynają się osłabiać. Ale też wiem, że mam dobre wyniki badań, wiem, że skóra głowy jest wyregulowana, wiem, że nie przeżywam bardzo dużego stresu-więc sięgając po kosmetyki i suplementy wiem, że będą wspomagać, bo nie ma już innych przyczyn niż niedobory i zła pielęgnacja.



Jeśli ktoś chce u mnie kupić tabletki na włosy itp. to najpierw robię wywiad-pytam czy była robiona morfologia, badania tarczycy, czy są choroby przewlekłe. Ostatnio miałam panią, która chciała Biotebal-narzekała, że włosy jej lecą garściami i podczas rozmowy wyciągnęłam z niej, że ma słabą morfologię, ale ona z tym nic nie robi. A później zdziwiona.
Często się okazuje, że kobiety, które chcą kupić tego typu preparaty ostatnią morfologię robiły bardzo X lat temu, a tarczycy nie badały od jeszcze bardziej X lat temu(albo w ogóle).

Jeśli przyczyna inna niż niedobór składników odżywczych(jakie są w tabletkach na skórę/włosy/paznokcie) cały czas istnieje i nic się z tym nie robi, to nawet najlepszy suplement nie pomoże.



Po dobrym podcięciu zawsze fajnie się układają, ja jestem mega zadowolona z mojej krótszej i lżejszej grzywki
__________________
But what's the point of achieving perfection?
There is none. Nothing.
Miroku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując