Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "odrobaczenie" dziecka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-21, 06:55   #10
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez gosch Pokaż wiadomość
Witam!
Ja natomiast słyszałam opinie, że warto całą rodziną się odrobaczać przynajmniej raz do roku. Tak twierdzi znajoma lekarka. Zastanawiam się, czy jej kiedyś nie posłuchać. Szczególnie, że przez święta mieliśmy kontakt z dzieckiem, u którego stwierdzili glistnicę. Dowiedziałam się o tym niedawno i zaczęłam się stresować
Co do tej teorii - pierwsze słyszę.
Z logicznego punktu widzenia należy najpierw zrobić badania i dopiero po stwierdzeniu choroby - pasożytów - zacząć się leczyć. Leki p/ko pasożytnicze - zresztą jak każde inne - nie są obojętne dla zdrowia.

Co do glistnicy - nie jest z zasady zaraźliwa przez sam kontakt z chorym - larwy (czy jak tam się one nazywają), muszą rozwijać się jakiś czas w wilgotnym środowisku poza ustrojem człowieka, by móc się nimi zarazić.
Z drugiej strony lekarze zalecają szczególne środki ostrożności przy domowniku zarażonym glisticą - częsta zmiana pościeli itd.
Dla pewności zrób badania - przynajmniej dwa razy w dłuższych odstępach czasu, np. 2 tygodnie. Glistnica to wyjątkowo trudna do wyleczenia choroba. I nieleczona prowadzi do przykrych konsekwencji.


Czarina - no bez przesady. Ale dziękuję.
Miałam w rodzinie przypadek glistnicy - to wiem, co mówię.
Siostrzenica wylądowała w szpitalu po omdleniu, okazało się że ma zapalenie płuc - które zostało zdiagnozowane dopiero zdjeciem rtg - nie dało sie go "wysłuchać". Przyczyną była glistnica.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując