Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wieczny bałagan w domu część 4
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-21, 00:46   #178
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Witam w 4 części

Od 3 dni "robię" pranie pościeli... udało mi się w poniedziałek zrobić pokój dzieci i miałam "od razu" zrobić naszą pościel... ale patrząc na zegarek to w zasadzie jest już czwartek i nic...


Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Przekopiuję z 3 części, żeby mi nie umknęło
Udało mi się pozbyć w całości kamienia z kibelka. Nawet ocet nie dał rady. Kupiłam Domestos zielony do kamienia i po 10 minutach było czysto i biało jak nigdy.
Teraz zastanawiam się czy umywalkę można potraktować domestosem.
umywalki robią z 2 różnych materiałów - ten jeden można normalnie, drugi Pan w sklepie odradzał traktować silniejszymi środkami i z tego powodu polecał kupić ceramiczną... więc lepiej przetestuj najpierw na kawałku niewidocznym (np. od spodu - czy nie straci koloru/połysku, albo w ogóle powłoki)

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość
Kurcze a ja smaruje kibel tym domestosem, i u mnie nie działa w tym miejscu gdzie woda leci podczas słukiwania mam permanentny kamień... wszędzie ok a tam ciągle taki ślad

Myślę, że umywalce nic się nie stanie, bo to taka sama ceramika jak kibel, także bez obaw
ja też się nie mogłam pozbyć kamienia i nie pojmowałam czemu, bo kiedyś też używałam domestosa i działało... okazało się że ten stary był bardziej podobny do aktualnego czarnego niż do zielonego... ale zanim przetestowałam ten czarny (przez przypadek kupiłam w jakiejś promocji, bo i tak byłam obrażona na domestos już - potem zauważyłam że i cena jest inna na zielonym i czarnym sporo) to zmyłam kamień cilit bang kamień i rdza - on zmienia kolor (to bajer, ale napisane jest na opakowaniu i łatwiej go rozpoznać), ale też czyści pod poziomem wody i u mnie się to sprawdziło...
potem jak raz kupiłam ten czarny domestos, to on też nieźle działa, ale chyba gorzej pod tą powierzchnią wody...

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
jasne, jak finansowo to nie problem to pewnie super rozwiązanie. Mi niestety szkoda by było tych paru stówek ale jakbym więcej zarabiała to na pewno bym kogos miała do sprzątania
mnie by się przydał ktoś - teraz mamy Panią, która odbiera dzieci z przedszkola żeby tyle tam nie siedziały i ona codziennie jest chwilę, to w sumie jak powyciąga naczynia ze zmywarki i zamiecie ten piasek w korytarzu co dzieci ze sobą przyniosą to już jest ogromna pomoc... a co dopiero jakby ktoś więcej coś porobił...
Ale podobnie jak któraś z Was nie zdecydowałabym się na dużo większy dom bez pomocy - już to mi trudno ogarnąć, ale mniejsze to może się i da... ale takie ogromne, to chyba musiałabym do pracy nie chodzić i tylko sprzątać...


Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Co jakiś czas. Codziennie nie mam kiedy. Patrzę czy już mi się w torebce zrobił chaos albo czy nazbierało mi się np.rzeczy zbędnych i wtedy sprzątam.
ja robię raz w tygodniu... mój mąż uwielbia zapisywać sobie ile i na co wydaliśmy i zbieram mu rachunki - raz w tygodniu robię przegląd i jemu daję rachunki (dzięki temu nie zastanawiam się co zrobić z tymi, które trzeba zatrzymać na gwarancję :p) a resztę przy okazji sprzątam
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując