Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Acnatac żel
Wątek: Acnatac żel
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-13, 18:16   #15
kosia992
Raczkowanie
 
Avatar kosia992
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 71
Dot.: Acnatac żel

Hej. Acnatac używałam miesiąc raz dziennie punktowo. Moje wrażenia - w trakcie stosowania tego leku powstało mi dużo zaskórników zamkniętych. Ale może to kwestia tego, że stosowałam równocześnie doustnie leki: Tetralysal (przeciwtrądzikowo), Spironol (przeciwandrogennie), Teenia (również przeciwandrogennie). Spironol zdecydowanie działał na mnie negatywnie.
Obecnie wyleczyłam trądzik, zostały mi tylko blizny i przebarwienia.
Leczenie zaczęłam 4,5 miesiąca temu (w lipcu), od stosowania 4 leków: Acnatac, Tetralysal, Spironol, Teenia.
Acnatac odstawiłam pierwszy, po miesiącu. Wówczas skóra przestała być taka wrażliwa. Ale trądzik wciąż jak był, tak był.
Spironol odstawiłam po dwóch miesiącach (we wrześniu) - jako że jest to lek na nadciśnienie, odczuwałam wieczne zmęczenie i senność, źle znosiłam spożywanie alkoholu, drętwiały mi nogi, więc odstawiłam go sama. Efekt? Od dnia odstawienia nie mam już stanów zapalnych, aż do dzisiaj, czyli przez niecałe 2 miesiące. Obecnie czasami mam jakieś małe powierzchniowe krostki, które nie pozostawiają przebarwień.
Także polecam połączenie Tetralysal + Teenia. Moja koleżanka zażywa Tetralysal + Lesinelle (taki sam skład jak Teenia) i też wyleczyła. Ale wiadomo - każdy reaguje inaczej.
Dodam jeszcze, że mój trądzik obejmował przede wszystkim okolice brody i okolic nad górną wargą.
__________________

Edytowane przez kosia992
Czas edycji: 2014-11-28 o 16:07
kosia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując