Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy skórne- wątek ogólny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-04-09, 19:43   #985
Kris_PL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 3
Dot.: wysypka na szyi, twarzy,policzkach, drobne krosteczki,pomocy

Nareszcie weekend, mam chwile wolnego.
Przez ostatnie dni sporo musialem wychodzic zeby zalatwic sprawy w pracy.
Zauwazylem, ze pojawialy sie czasami te brudy ale delikatnie i tylko nad maseczka, tak pod oczami blisko.
Jednak dzis po powrocie do domu znow zauwazylem spora czarna kropke po srodku lewej czesci twarzy.
To jest jakis dramat, nie mam sily do tego dziadostwa ...

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem skoro nie można "tego " zebrać bezpośrednio z twarzy, należałoby np w miejscu gdzie jest "to" już na skórze umieścić kroplę wody ( troche zabawy i sprytu potrzeba) i zadziałać tak aby ta plamka sie w niej rozpuściła i zebrac ją do próbki czy pipety. Tylko czy badać to pod kątem bakteriologicznym czy składu chemicznego?Jeśli nie da sie tego wyjaśnić w prosty sposób no to jesteś ciekawym przypadkiem medycznym, który przydałoby sie zbadać...

Dobry pomysl - sprobuje to w jakis sposob zgarnac. Tylko jezeli to sie po prostu rozpuszcza (całkowicie) w wodzie, wtedy sie nie uda - ale sprobuje, dziekuje za porade. Ponadto - wlasnie sie zastanawiam - gdzie sie z tym potem udac. Sprawdzilbym to pod oboma katami

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jedynym podobnym przypadkiem, jaki znam osobiście jest mój znajomy, który kiedyś miał wypadek na rowerze, starł sobie skórę na asfalcie. Rany oczyścili mu w gabinecie zabiegowym, jednak do dzisiaj, a minęło już ponad 10 lat ma pamiątkę, czarne ślady pod skórą, opiłki, które prześwitują, mówi, że czasem to jest bardzo blade i nie rzuca się w oczy, a czasem bardziej widać, zwłaszcza jak jest ciepło.
Hmm - rozumiem. Ogólnie to objawowo sie to nawet pokrywa z opisu ale zupelnie nie pasuje fizycznie. Nigdy sobie nic nie zrobilem groznego, twarz ani nic innego.
Kris_PL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując