Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Otwierać salon czy nie otwierać?!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-27, 07:26   #73
paula211
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 561
Dot.: Otwierać salon czy nie otwierać?!!

bo niestety tak jest na początku ze wszystkim. Ja od ponad pół roku mam swój interes (też podnajmuję w salonie fryzjerskim) i tak naprawdę wychodzę na czysto (odliczając moje ubezpieczenie opłaty za wynajem i materiały) jakieś w porywach 700 zł przy naprawdę dobrym miesiącu. Rozmawiałam z fryzjerką która mi podnajmuje pomieszczenie i mówiła że jej salon ma ok 10 lat a grono stałych klientów ma dopiero od 3-4 lat i przez pierwszy rok cały czas dokładała. Wydaje mi się że jeśli przez pierwszy rok będziesz wychodzić chociażby na 0 to i tak będzie dobrze przede wszystkim dlatego że ludzie będą musieli się dowiedzieć o tym że robisz pazurki i jak robisz (jeśli będziesz naprawdę dobra klientów będzie dużo). Myślę że pomysł z rozszerzeniem usług o manicure a przede wszystkim pedicure jest bardzo dobry bo u mnie dużo pań pyta czy robię pedicure (zwłaszcza latem) ja niestety nie robię bo podobno sanepid wymaga brodzika w salonie (tak powiedzieli mojej szefowej jak była się dowiadywać) a u nas nie ma na niego miejsca po prostu chociaż moja instruktorka mówiła ze wystarczy miska z wymiennymi wkładami. Ja też się wahałam czy robić pazury czy szukać normalnej pracy i nie przejmować się niczym. Wiem też że jeśli mam pracować i wychodzić na 0 po odliczeniu kosztów to lepiej nie pracować i wyjdzie na to samo jednak zawsze jest szansa że za jakiś czas jak się będzie coraz lepszym pracy też będzie więcej. Najważniejsze robić to co się lubi a ja Kocham moją pracę i pazurki pozdrawiam
paula211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując