Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nie wiem, czy chcę mieć dziecko
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-04-22, 10:09   #15
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Wiecie co, to jest naprawdę ciekawy temat. Dlaczego ludzie chcą mieć dzieci? Jak na razie z tego wątku wynika, że trochę ze strachu przed samotnością i starością, że z chęci posiadania "towarzystwa". Mi daleko jeszcze do jakichkolwiek planów rodzinnych, ale jeśli kiedyś będę mieć warunki, to skłaniałabym się ku adopcji. Wtedy moją motywacją byłoby po prostu kochanie kogoś, danie mu szansy ciepłego domu i lepszego życia.

Dziecko to zdecydowanie żadna gwarancja na starość. Wystarczy spojrzeć na starszych ludzi wkoło... Dla mnie to aż smutne. Wielu z nich nie ma na czyją pomoc liczyć. Gdyby kalkulować, lepiej sobie odkładać fundusze na opiekę i szukać przyjaźni z ludźmi o podobnym podejściu do życia. Ale też to jest tak, że chyba najtrudniejsze jest dla ludzi wyłamanie się ze schematu. U nas większość rodzin ma dzieci. Bycie w mniejszości zawsze niesie jakieś tam zmartwienia. Ale niepotrzebnie, bo właśnie motywacja... Jak dla mnie żeby mieć dziecko, warto mieć dobry powód i nastawić się na dużo wkładu swoich emocji, sił, energii. Bez 100% gwarancji zwrotu.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując