Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-02-28, 18:23   #85
yhyh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 136
Dot.: Aniołkowe mamy - wątek, w którym będą się sypać podwójne kreski!

Cytat:
Napisane przez lilo Pokaż wiadomość
yhyh Lekarz powiedział, że to wynika z niedoboru progesteronu. U mnie jest za krótka faza lutealna- od owu do pierwszego dnia okresu powinno być min. 10 dni, ja mam maksymalnie tyle. Badania z krwi w odpowiednich dc to potwierdziły. U mnie owulacja wypada przeważnie w 18-19dc, przy cyklach 28 dniowych. To trochę mało. Podobno duphaston pomoże, nie wiem, jeszcze nie próbowałam, jestem przed jego zażywaniem (czekam na skok temp.).

A tak swoją drogą- mam się bać duphastonu? W sensie jakiś objawów wyjątkowo niepożądanych?
Ja brałam luteinę (to coś podobnego), nie miałam żadnych dolegliwości, a brałam większą dawkę, bo 3x1. Sama się dowiedziałam, że mam niski progesteron, ale kiedy przy takiej dawce luteiny mój progesteron dalej był niski, stwierdziłam, że coś jest nie tak. Zrobiłam badanie prolaktyny i tu się okazało, że to strzał w 10.. Przez to, że miałam hiperprolaktynemię, progesteron był kiepski. Dopiero jak lekarka przepisała mi Bromergon, progesteron dużo podskoczył Jeśli jeszcze nie badałaś tego hormonu, to radzę zrobić
Lekarze u których byłam stwierdzili, że progesteron w wartościach 6-13 w 7dpo jest bardzo dobry :/ Sama do wszystkiego doszłam czytając różne fora..
__________________
27.10.2012Na zawsze Razem

09.12.2013 Natalka

10.09.2015 Kinga
yhyh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując