Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - PYTANIA I ODPOWIEDZI na temat paznokci żelowych (nawet na te najgłupsze)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-25, 21:40   #14
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: PYTANIA I ODPOWIEDZI na temat paznokci żelowych (nawet na te najgłupsze)

13. czy można założyć tipsy na zel budujący czy lepiej na płytkę bezpośrednio?
Oczywiście tipsy zakladamy na naturalna płytkę wczesniej zmatowiona.
SA jednak nieliczne sytuacje i szkoly stylizacji, które dopuszcaja polozenie tipsa na akryl badz żel bądz jedwab, np mocując tips na świeży akryl zamiast na tips. Postępować tak można jedynie w sytuacjach gdy plytka naturalna jest BARDZO BARDZO BARDZO nierowna.

14. jak zatopic brokat w zelu?

Sposobow jest wiele.
*Można pomieszac na podstawce troche zelu z brokatem i taka „papke” położyć na paznokciu=>utwardzic i nałożyć kolejna warstwe zelu.
*Można bezpośrednio położyć brokat na przymrożony zel, a nastepnie utwardzic i na to nastepna warstwa zelu.
*Lub pokryty zelem paznokiec wsadzic do pojemniczka z brokatem utwardzi i nałożyć kolejna warstwe.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

15. kupilam wlasnie zestaw żelowy i potrzebuje pomocy.
Jeszcze nie potrzebujesz pomocy, ale jeśli go uzyjesz, to będziesz potrzebowala jej niechybnie. Jeśli nie jestes po Kusie stylizacji paznokci, to lepiej schowaj go gleboko w szafie i zapomnij. Na tym forum nikt cie nie nauczy jak się „robi tipsy zelowe” ani „jaka jest kolejność nakładania zelu” etc. Natomiast wszytsko wytłumaczą ci na kursie.

16. doszlo do małego wypadku- zerwałam tipsa razem z większością naturalnego paznokcia. Mogę na to położyć normalnie akryl?

Niestety na uszkodzoną płytke nie wolno kłaść masy ,paznokcieć jest bardziej narażony na rózne infekcje..niż zdrowy dlatego dobra stylistka absolunie nie załozy ci masy na uszkodzony paznokieć,,
Paznokciec powienien sie najpierw zagoić. Chyba, że nie ma już rany, wtedy nie ma przeciwskazań.
noszenie plasterka nie jest najlepszym pomysłem- plasterek ma to do siebie, ze po umyciu rak staje sie bardziej wilgotnym kompresem, niz ochrona. Także lepiej pozwolmy paznokciowi się spokojnie wygoic.

17. jak można szybko utwardzić żel na tipsach nie majac lampy uvb?

Jeśli znasz zaklęcia, to troche magii nie zaszkodzi, bo inne sposoby nie przychodza mi do Glowy..
Frauhelga, nasza wizazowa kolezanka, twierdzi tez, ze „podobno jogini utwardzaja zelki za pomoca silnej woli....tylko skupic sie trzeba niesamowicie.....”, możesz zawsze spróbować..

18. chcę robić tipsy bez kursu!

Polecam wcześniejsze przejrzenie watkow z pomocnymi linkami:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=169045
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=269114
bardzo skutecznie zniechęcają
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.

Edytowane przez aga01
Czas edycji: 2009-03-01 o 19:49
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora