Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zagroda babuszki
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-19, 08:35   #2678
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 550
Dot.: Zagroda babuszki

Hejka🙂

Śniadanie zaliczone,tabletki też,kolano wysmarowane.Zaraz ruszam fasolki siać,tylko mi trochę z tym zejdzie ,bo muszę najpierw odchwaścić otwory na macie,co to w ubiegłym sezonie ogórki były.Ja sobie bardzo te maty chwałę.Chwasty wyłażą tylko w otworze i póki małe to pozbycie się ich to pikuś,mało czasu zajmuje.Ogorki na macie mają ciepłej,wilgotniej,są czyste.W tym roku wysadzamy i wysiewamy co się da na macie.Poza ogórkami to poszły dynie i cukinię,groszki i bob też tak zasiałam,teraz fasolki szparagowe i na ziarno i wysadzę pomidory i jakieś papryki.Tylko nie wiem czy mi na wszystko miejsca starczy.Mam jeszcze w planach kapusty,tyle że dopiero sadzonki rosną i będę je wtykać w wolne miejsca.No i Maks postanowił uprawiać arbuzy,nawet Szanowny na rozpisce do kupienia sadzonki miał wpisane.Uporzadkowal sobie wolne poletko po starym foliaku co przed stodołą był,miejsce zaciszne słoneczne.Rozlozyl już matę co zostawała i jak będą pomyślne wiatry to będzie sadzil.Kurcze teraz mi się przypomniało jak któraś z nowych zagrodzianek pisała,że posiała arbuzy do gruntu.Ciekawi mnie czy od dawna tak uprawia arbuzy i jakie są efekty.Nie ukrywam,że to by wiele zmieniło,bo nie mam parapetów na wysiewanie w kubeczki.

Dziś popracuje w warzywniku do południa,bo potem De jedzie rwać truskawki,to będę wnusi towarzyszyć.Chyba przyniosę sobie arcydzięgla i przerobie go na konfiturę,a liście ususzę.Czytalam,że dobre na przyprawę do potraw.A może wy wiecie co można z arcydzięgla jeszcze zdziałać.Cieszę się z nowych koleżanek.Pozdrawiam

Jeszcze aneks do tych moich wywodów na temat zimowania selera.Przezimowaly i naciowy i korzeniowy,z tym że korzeniowy szybko do spożycia,posadziłam jednego do doniczki i zgnił,a posadzony obok naciowy miał się doskonale.

Miłego dnia 🌸🌸🌸
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora