Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zjawiska, których nie można wytłumaczyć naukowo. Tabu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-10-09, 17:51   #34
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Zjawiska, których nie można wytłumaczyć naukowo. Tabu?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
liczę, że kiedyś podasz te przykłady
A czy ty doświadczyłaś jakichś zjawisk, których nie można wyjaśnić naukowo (lub słyszałaś o takich)

(i tutaj widzę problem w zadaniu pytania - bo przecież zazwyczaj nie jesteśmy naukowcami, ale z tego co mówiłaś to - o ile dobrze pamiętam - ty jesteś naukowcem w dziedzinie nauk ścisłych, ale nie wiem konkretnie jakich. Ale ja nie. Więc można by czasem powiedzieć - nie można wyjaśnić danego zjawiska według powszechnego stanu wiedzy.)

Raczej nie chodzi mi o konkretne przykłady, lecz ich ilość.

Mój kolega opowiadał mi kiedyś, że po śmierci byłej dziewczyny co noc o dokładnie tej samej godzinie (jej śmierci) jakaś siła zrzucała kołdrę łóżka, mimo że on próbował ją zatrzymać, ale coś się z nim mocowało. Uznał, że to był jej duch. Pewnie ksiądz uznałby, że to był szatan.

Scan - znalazłam takie pierwsze z brzegu na tej grupie facebookowej "życie po życiu". Chodzi mi o to, że w takim kierunku poszliśmy, że taka osoba nie skonsultuje się np. z naukowcem tylko z astrologiem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Zrzut ekranu 2021-10-08 o 21.40.47.png (60,3 KB, 70 załadowań)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2021-10-09 o 17:52
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując