Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-18, 12:25   #30
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Minimalizm w zyciu

Podoba mi się minimalistyczne podejście do rzeczywistości (tej materialnej oczywiście), z wieloma rzeczami które tutaj napisałyście się zgadzam, tylko nie wszystkie umiem wcielić w życie Przeraża mnie, ile rzeczy posiadamy, nie tylko na płaszczyźnie "ja i moje mieszkanie", ale też "globalnie", czyli sam fakt produkowania na okrągło tysięcy przedmiotów, z których spora część ląduje na wysypiskach. Tak że trochę z ekologią to mi się łączy.

Co na pewno: nie czuję żadnej potrzeby posiadania gadżetów, przede wszystkim tych elektronicznych. Nowy telefon kupił mi tata, kiedy miał już dość rozmawiania ze mną przez stary, który ciągle przerywał Nienawidzę sytuacji, w których muszę wyrzucić zepsute jedzenie. Lubię zużywać kosmetyki do ostatka - rozcinam np. opakowanie po balsamie, żeby wydostać resztki :P Nie maluję się na co dzień, więc mam np. masę cieni do powiek (w większości otrzymanych w prezencie), co też mnie drażni. Właściwie nie kupuję rzeczy pod wpływem impulsu, zawsze myślę czy dany ciuch mi się przyda.

ALE mam problem z rozstawaniem się ze starociami... często myślę o przewietrzeniu szafy: część oddać potrzebującym, część wywalić... po czym stwierdzam, że to zbyt wielkie przedsięwzięcie No i coś, z czego nie jestem w stanie zrezygnować, to książki.
lara jest offline Zgłoś do moderatora