Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-24, 06:29   #3630
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to żeby sprawdzić czy nie mam zaburzeń hormonalnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to nikt nie broni Ci zrobić tych badań, ale nie jest to standard przy doborze tabletek. Jeśli masz regularne miesiączki, nie masz trądziku, nie wylesiejesz, nie masz bardzo bolesnych miesiączek, to hormony są najpewniej okay. Jeśli mimo to chcesz się zbadać, to to zrób, pokaz lekarzowi wyniki, ale nie licz, że wybierze idealne tabletki. Tabletki wybiera się metodą prób i błędów, bo składy hormonalne są często takie same, a na jednych będzie ok, na innych piersi będą boleć, a jeszcze na innych głowa.

Przy doborze tabletek bardziej znaczące są krzepliwość krwi, próby wątrobowe, ciśnienie krwi, historia chorób w rodzinie. Ja przed pierścieniami miałam kupić ciśnieniomierz i mierzyć ciśnienie, żeby się upewnić, że jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Czy jest sens iść do ginekologa w trakcie okresu ? Dostałam okres przedwczoraj, a chce zacząć z kolejnym okresem inną metodę antykoncepcyjna.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
Zależy. Kiedy miałaś ostatnią cytologię i badanie ginekologiczne? Chodzisz do tego samego lekarza?

U mnie było ostatnio tak, że badana byłam w lipcu. W październiku wróciłam po antykoncepcje i lekarz już mnie nie badał, tylko spojrzał na wyniki badań w lipcu, na wyniki cytologi i wystawił receptę.

Jeśli cytologia była ponad rok temu, badanie ginekologiczne też, to lepiej poczekać aż okres się skończy, minie parę dni i wtedy się tam udać. Wysoce prawdopodobne, że lekarz będzie chciał Cię zbadać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując