Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy moj facet jest skapy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-04-17, 06:23   #81
Michalina2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 4
Dot.: Czy moj facet jest skapy?

Autorko postu.
Chciałam Ciebie jedynie przestrzec przed tym, co przytrafiło się mi, a co może Tobie.

Byłam też w podobnym związku. Facet zarabiał, ja studiowałam, miałam stypendium socjalne bardzo niskie. Z początku pozornie niby rozumiał, że moja sytuacja życiowa na tamten moment jest kiepska - niebogaty dom, 2 kierunki, nie miałam na prawdę czasu na pracę, chciałam, marzyłam, by się wykształcić.
Teoretycznie było ok, w sumie byłam u niego weekendami, pracował za granicą i zjeżdżał. To co miałam ze stypendium przeznaczałam na prezenty dla niego, na niespodzianki - może skromne, ale chciałam mu zrobić przyjemność. Mieszkałam w tyg w domu rodzinnym, na weekendy siedziałam z nim. Po pewnym czasie kazał mi iść do pracy, żeby się dopłacać do rachunków i wszystkiego, ale ja na prawdę nie miałam jak.
Gdy w końcu się wykształciłam i od razu poszłam do pracy zostałam podliczona na dziesiątki tysięcy złotych i zostało mi nakazane to spłacić w postaci utrzymywania mieszkania (nota bene jego rodziców)gdzie przebywałam weekendami, płacenia rachunków, benzyny na jego auto, etc. "Spłata" tego zajęła mi lata.. Wszystkie jego zachcianki w postaci jego drogiej pasji musiałam z nim płacić na pół, choć nigdy z tych drogich rzeczy nie korzystałam. Ja oczywiście za swoje płaciłam sama. Więc utrzymywałam siebie, jego/rodziców mieszkanie, jego auto i jego w połowie za znacznie mniejszą pensję niż miał on - bo dopiero zaczynałam. Dzięki temu on pracował sobie na oszczędności. Z początku też zakupy spożywcze robiliśmy sobie osobno, ale gdy zauważył, że mnie to mało wynosi, a on tygodniowo na swoje jedzenie wydaje w setkach, to i to również dzieliło się na pół - nie, to nie był uczciwy układ za to, jak mnie podliczył za czas studiów, bo doskonale wiedział wiążąc się ze mną, że ja nie mam pieniędzy i jestem studentką z biednej rodziny - nigdy tego nie ukrywałam, nie udawałam nikogo kim nie jestem.

Uważaj więc, żeby za jakiś czas i Ciebie to nie spotkało.
Choć Twój facet ma prawo kupować sobie drogie gadżety - po to zarabia, to jednak pozostałe fundusze i koszty, które ponosicie wspólnie powinniście ustalić co do wielkości pieniędzy jakie macie indywidualnie do dyspozycji na miesiąc.

Ja jako studentka mając 300zł stypendium socjalnego nie mogłam sobie pozwolić na życie z facetem pół na pół. I teoretycznie niby było ok, a później takie coś.

Dlatego zastanów się, co będzie dalej i czy to ma sens. Nie każdy, kto zarabia duże pieniądze rozumie sytuacje osób, które mają zdecydowanie mniej pieniędzy.
Michalina2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując