Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-29, 19:07   #48
xsunny
Zadomowienie
 
Avatar xsunny
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 1 325
Dot.: Lady cup- alternatywa dla tamponow i podpasek. Czy ktos stosuje, stosowal??

Cytat:
Napisane przez Yo-asia Pokaż wiadomość
Noooo i doczekałam sie:P spodziewałam sie takiej wlasnie opinii, jest identyczna z "Używaczkami" na świecie.
Musze Cie jednak zapytac o stronę techniczno- higieniczną.
Bo jeżeli wyjmujesz kubeczek i wylewasz zawartosc, później myjesz i.. no wlasnie musisz znow go wlożyc, składajc na cztery, PALCAMI!! I czy właśnie to nie jest nie higieniczne?? Że obmacasz paluchami miejsce, w ktorym jeszcze przed chwila była krew menstruacyjna, a pozniej ten sam kubeczek (obmacany tymi paluchami) wkladasz do pochwy?? Hmm..??
A co z zapachem, no i myciem tego w miejscach pudlicznych?? A moze chodzi o to, ze nie trzeba myc tego gdzie indziej jak tylko w domowej lazience?? I czy nie tylko w takiej, w ktorej zlew jest blisko muszli klozetowej??
Alez jestem ciekawa:P Powiedzialabym ciekawska nawet:P
POZDRAWIAM!!


Droga Yo-asiu!

Po wylaniu zawartości kubeczka płuczę go pod kranem i od razu dokładnie myję ręce- żaden problem. Zresztą, jeśli używasz zwykłych tamponów, to również dotykasz ich palcami- stąd zalecenie, aby przed każdą zmianą tamponu dokładnie umyć ręce. Z kubeczkiem jest tak samo, a może nawet i łatwiej, bo przecież myjąc go, moczysz ręce, więc co za problem od razu je umyć ??

Jeśli chodzi o krew menstruacyjną, to staje się ona "niehigieniczna" po zetknięciu z powietrzem, tak samo jak i pot. Przykry zapach pojawia się właśnie w tym momencie. Świeży pot, tak jak i "świeża" krew menstruacyjna nie mają nieprzyjemnego zapachu (krew nie wypływa na zewnątrz, nie styka się z powietrzem, cały proces odbywa się w środku), no chyba, że cierpisz na jakąś infekcję. W tym względzie kubeczki o niebo przewyższają podpaski, a moim zdaniem również tampony. Jeśli chodzi o mnie, ani razu nie miałam problemu z nieprzyjemnym zapachem, odkąd używam Mooncup.

Jeśli chodzi o mycie kubeczka w miejscach publicznych, też nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Przede wszystkim, wystarczy zmienić go raz dziennie (w moim przypadku), co praktycznie eliminuje problem. Zakładam Mooncup rano i zmieniam wieczorem. Jeśli jednak musiałabyś go zmienić w ciągu dnia, po prostu znajdź toaletę z umywalką w środku.

Dodam jeszcze, że kupiłam mój kubeczek w Anglii, u mojej znajomej, która ma sklep/hurtownię z naturalnymi, ekologicznymi produktami. Mooncup nie był wtedy jeszcze zbyt znany, nawet w Anglii. Znajoma zamówiła kilka sztuk, na wypróbowanie. Ja zawsze jestem chętna do wypróbowywania wszelkich nowości (szczególnie jeśli są naturalne i ekologiczne), także od razu go kupiłam. Od tamtej pory poleciłam Mooncup około dwudziestu znajomym i wszystkie są zachwycone. Mooncup można kupić czasem nieco taniej na angielskim eBayu.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało.

Pozdrawiam serdecznie!
xsunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując