Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Refluks mamy,ale się jemu nie damy !
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-02-16, 00:38   #11
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Refluks mamy,ale się jemu nie damy !

Nie obrażajcie się, ale tytuł wątku mnie rozbawił
Ja mam m. in. refluks, ale wszystko skupia się na źle funkcjonującym układzie trawiennym, a w szczególności na górnym odcinku. Najważniejsze jednak, że znam wroga i prawie potrafię z nim walczyć

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
dieta plus nie opijanie się/nie objadanie czymś rzadkim..trudne, ale po 6 latach mam wprawę już nie jem tłustego, ostrego, nie solę praktycznie wcale, nie jadam orzechów/kremu orzechowego, słodyczy mało i nie pije alko

doraźnie jak już pofolguje to biorę manti itp..nawet nie wykupuje recept na coś silniejszego.
Nie możesz jeść rzadkiego?
Ja tam bym mogła same rzadkie jeść, jednak np. zawiesin nie mogę. Ale tak to dieta jak u Ciebie. Dodam tylko, że nie mogę żadnych surowych owoców i warzyw (czasem jem jabłko), prawie odstawiłam pieczywo (które de facto pomaga) i pomaga mi - niepolecane przez lekarzy - mleko. Nie piję też kawy i herbaty, napojów gazowanych i soków, nie słodzę. W mojej kuchni króluje drób, ryby, gotowane warzywa i zupy-kremy. To tak w idealnej diecie. Za to dzięki temu odzwyczaiłam się od większości wymienionych wyżej rzeczy i dzięki urozmaiconemu gotowaniu nie czuję żadnych braków (moje cztery litery, niestety, też!).

Cytat:
Napisane przez Xx Purple cocaine xX Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie umiem trzymać diety.... To jest najgorsze.. U mnie zaczęło się od ostrego kłucia w brzuchu itp, teraz już cofanie itp
Cofanie oznacza po prostu, że refluks Ci się zaostrzył. Musisz się starać, pomyśleć, jak to jest fajnie, kiedy dobrze się czujesz i starać się sobie rekompensować zmiany produktów - wiesz, ile fajnych, zdrowych dla nas rzeczy można jeść? Pewnie to wiesz, ale postaraj się spać wyżej i nigdy nie kładź się bezpośrednio po jedzeniu (ja nawet chodzę po jedzeniu, bo się lepiej czuję). Powinnaś też unikać dźwigania.

Cytat:
Napisane przez Kokosaneczka Pokaż wiadomość
Co do diety to wcześniej trzymałam bardziej. Teraz bardziej już sobie pozwalam na jakieś małe przyjemności. Leków nie biorę. Ewentualnie coś doraźnie. Jak u was wykryto refluks? Jakie miałyście objawy?
Wywiad + gastroskopia. Objawy mam raczej nieswoiste, bo nie mam ani zgagi, ani cofania, tylko ból w okolicy zamostkowej i ból/uczucie pełności w przełyku. Mam też nerwicę i inne problemy z przełykiem. Ale nie daję się, oswoiłam się ze swoją przypadłością i nie traktuję tego jako wielkiego utrudnienia (co na początku było szokiem żywieniowym).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując