Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-11-03, 13:05   #2
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

to ja powiem jako mama ponad roczniaka chyba najlepiej na początku kupić rzeczy oczywiste i na pewno niezbędne a potem o takich bardziej pwoiedzmy gadżetach zadecydować po urodzeniu czy sa potrzebne
w dobie internetu potem można szybko zamówić


ja osobiście chwalę sobie takie rzeczy jak : niania elektroniczna która wg niektórych jest zbedna, podgrzewacz do butelek (ale to dopiero jak dzidziuś przechodzi na mm czyli u nas dosc szybko), płaski leżaczek np tiny love (akurat leżaczek kupilam zaraz po powrocie ze szpitala i dobrze bo Mały spał w dzień w salonie i miałam na niego oko bo jak nie miałam jeszcze niani a Mały spal w łóżeczku w pokoju jak głupia chodziłam sprawdzać czy śpi )

W podstawowej wyprawce to wiadomo na pewno: łóżeczko prześcieradła, podklady nieprzemakalne pod prześcieradło, rożek (my bardzo długo używaliśmy), pieluszki tetrowe ( my mieliśmy ok 20 sztuk i dużo nam szło bo Mały ulewał), aspirator do noska ja polecam katarek, obcinaczki do paznokci, miękka szczoteczka do włosków, przewijak na łóżeczko lub na komodę, wanienka ze stelażem (polecam ze stelażem ew komodę z wanienką), ręcznik (nie koniecznie z kapturkiem aby przyjemny i miekki w dotyku)
Z pościeli na początek jak wyżej prześcieradła ze 3 sztuki, kocyki (ja mam 2 cienkie 2 grubsze) kołderke dopiero po pona roku mam zamiar zacząć zimą uzywac. Poduszka zbędna.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

a i tez tak doradze nie robić zapasów pampersow itp bo np nas nasz pierwszy wybór na zawiódł i doprażył i jakbym miała duzy zapas to bylby klops
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując