Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem pt. "Pieniądze na studia"
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-31, 16:38   #17
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Problem pt. "Pieniądze na studia"

Cytat:
Napisane przez nzuri Pokaż wiadomość
Kochane dziękuję za odpowiedzi aczkolwiek po 1. JA PRACUJĘ po 2. za granicę nie mogę wyjechać... Nie chcę zostawiać mojej mamy z tym całym bajzlem... Poza tym za co? :/

Chcę się dostać na zaoczne z tym że to jest koszt rzędu minimum 600zł miesięcznie po najtańszej linii oporu

Razem z mamą zarabiamy około 3000zł. A i tak na rachunki nie starcza czasami przez te kredyty itd.
Dodam tylko że żyjemy skromnie...
Jakie 600zł? Są zaoczne, na których już za 300zł miesięcznie możesz sobie studiować. 600zł miesięcznie to jest prawie 6 tysięcy za rok, na jakie ty studia chcesz iść? Może warto wybrac jakieś tańsze,skoro nie macie kasy?

Poza tym skoro macie bardzo wysoki czynsz, może pomyślcie z mamą o zamianie mieszkania na mniejsze, tańsze w utrzymaniu? Nie wiem, jakie macie mieszkanie, ale jeśli w miarę duże i sensowne, to jeszcze mogłybyście dostać jakiś zastrzyk gotówki w zamian za zamieszkanie w mniejszym.

Ja generalnie też jestem skrzywiona na punkcie kredytów, ale na twoim miejscu chyba bym zaryzykowała ten studencki.


Jak wielka jest rata waszego kredytu? Ile pieniędzy zostaje wam realnie w kieszeni na życie?

Może mama mogłaby pomyśleć o zmianie pracy?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując