Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-04-22, 19:45   #2671
Marta_Zofia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część VII

Cześć dziewczyny!

Jestem dokładnie 8 dni po zabiegu Cosmelan. Zabieg miałam wykonany koło godziny 18 i był on poprzedzony nałożeniem na 10 minut kwasu migdałowego. Pani dermatolog poradziła, abym zmyła maskę dopiero następnego dnia rano. Twarz wyglądała koszmarnie. Była potwornie czerwona - tylko wokół oczu dwa białe placki Drugiego dnia zaczęło się złuszczanie. Trwało to wszystko około trzech dni. Potem podrażnienie lekko odpuściło. Smarowałam się non-stop Cicalfat'em z Avene. Cosmelan 2 zastosowałam dopiero 5 dnia po masce. Nałożyłam wieczorem i zostawiłam do rana. Niestety rano po zmyciu efekt był taki jak po C1. Masakra! Musiałam wziąć urlop na żądanie. Twarz poparzona, okropnie czerwona, obolała. Skóra z całej twarzy złuszczyła mi się jeszcze tego samego dnia. Było to wczoraj. Dziś sobie odpuściłam, bo mam wrażenie, że jak się posmaruję, to mi zejdzie "do żywego", do mięsa, dosłownie. Może nałożę na noc minimalnie cienką warstwę, bo nie wyobrażam sobie co zastanę rano na twarzy. Nie wiem też jakim cudem dziewczyny nakładają to 3 razy dziennie i chodzą do pracy. Dla mnie to jakiś zabieg dla kobiet pozostających w domu. Ja ukrywam twarz w sklepach pod czapką z daszkiem... Nie wiem co będzie dalej. Jestem lekko załamana, no ale słowo się rzekło. Jak mówi mój chłopak patrząc codziennie na moją zmasakrowaną twarz - "cierp ciało, jak się chciało"

Jeżeli chodzi o kwestię ponownego pojawiania się przebarwień, to oprócz oczywistego związania się do końca życia z filtrem 50+, to dobry dermatolog zaplanuje także profilaktykę po ukończonej terapii Cosmelanem. Moja Pani doktor rozważa stosowanie na noc, na miejsca z tendencją do pojawiania się przebarwień, maści z kwasem azelainowym (skinorem lub acne derm).

Pozdrawiam!

Edytowane przez Marta_Zofia
Czas edycji: 2017-04-22 o 20:01
Marta_Zofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując