Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-10-10, 14:21   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie.

Cytat:
Napisane przez Skaltka Pokaż wiadomość
Makijażu nie stosuję nie tylko ze względu na pracę - po prostu nie lubię go i niespecjalnie mam ochotę wydzielać czas na stanie przed lustrem.
Transparentne bazy nie wymagają nakładu czasu ani siedzenia przez lustrem, aplikuje się je tak samo łatwo jak krem.


Cytat:
Napisane przez Skaltka Pokaż wiadomość
Nie mam pewności, ale produkty składające się w znacznej części z parafiny - zapychały mnie dość mocno.
Inaczej działają emolienty stosowane w produktach myjących, a inaczej w produktach niespłukiwanych, ale to oczywiście każdy musi przetestować na sobie.

Cytat:
Napisane przez Skaltka Pokaż wiadomość
Obawiam się trochę mycia olejkami - wiem, że usuwa zanieczyszczenia, ale "zrywa" również warstwę lipidową, ochronną, tę naturalną. Można oczywiście potem nawilżyć, tudzież natłuścić, we własnym zakresie, kremami, innymi olejkami - ale czy w dłuższej perspektywie nie zniszczy to cery? Czytałam kiedyś "Sekrety urody Koreanek" i z tej lektury wychodzi na to, iż wcale nie, ale... cóż, pamiętam nawet w kwestii włosów, miałam z nimi spore problemy, póki stosowałam maski, odżywki etc. Przestałam, wróciłam do dwóch szamponów, jednego w miarę naturalnego, oliwkowego, drugiego mniej, oba od Ziaji - wszelkie kłopoty się skończyły. Dlatego mam obawy przed zbytnią kombinacją.
I - co wypadałoby zaznaczyć - wdzięczna jestem za udzielenie odpowiedzi.
To że olejki myjące łączą się z tłuszczem, to nie znaczy że usuwają warstwę lipidową. Ja mogę po południu umyć twarz olejkiem i ją tak zostawić bez niczego do wieczora, wtedy dodatkowo myję czymś łagodnym z pianą. Po umyciu jej większością drogeryjnych żeli z siarczanami czy nawet Cocamidopropyl Betaine oraz każdym jednym mydłem nie mogłabym sobie na coś takiego pozwolić, musiałabym szybko coś nałożyć na skórę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując