Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Terminacja ciąży cz. 4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-05-17, 12:20   #1389
zwyklylogin
Raczkowanie

Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

monarika dzieki za odpowiedz...
moja sytuacja jest taka:
dostalam podwyzke okolo 1000zl na 6 miesiecy przed tym zanim poszlam na L4 ciazowe...ale wczesniej bylam na jakis zwolnieniach i podstawe zasilku wyliczyli mi z "bardzo starego okresu pracy"..tj z 2018 roku. Do tej podstawy wliczyli mi premie kwartalne i 13stke, oczywiście podwyżki nie mogli uwzglednic. Tym sposobem bedac na L4 100% płatnym dostawałam mniej niż jakbym jezdzila do pracy.
Teraz jesli wroce na dluzej niz 3 miesiace do pracy i zajde w ciaze to uwzglednia mi te nowe wynagrodzenie(ponad 1000 wiecej miesiecznie) ale nie zalapie zadnych premii do podstawy bo po pierwsze koronowirus wiec je anulowali a po drugie w trzy miesiace i tak nie zalapalabym sie na zadna premie bo to za krotko.Zastanawialam się na ile wzrost dodatku stażowego zrekompensowalby mi brak premii, ale jak piszesz on się nie wlicza do podstawy. Szkoda.

A zastanawialiście się jak jest liczona nowa podstawa jak po powrocie do pracy przepracujecie co najmniej 3 miesiace??
Tak ogolnie. Nie analizuje tu składek itp..wiem ze to się inaczej liczy i z podstawy potem wylicza się kwote na jeden dzień, ale Np. jak ktoś zarabia 3000 tys netto i wroci na 4 miesiace to:
4miesiace x 3000 wynagrodzenie=12000-podstawa zasilkowa
12000 podstawy: 4 miesiace=3000 i tyle będzie mniej więcej zasiłku w nowej ciąży?Chodzi mi czy uwzgledniaja tylko te 4 miesiace i dziela kase na 4 miesiace?

Czy może licza nadal te 12 miesiecy wstecz do podstawy? U mnie licząc 12 miesiecy wstecz nalezaloby uwzglednic wynagrodzenie z 4 miesiacy pracy(zalozenie ze na tyle wroce) + zasiłek z 5 miesiecy L4 psychiatra + zasiłek 56 dni z urlopu macierzyńskiego+ miesiąc L4 ciazowego na którym bylam na początku ciąży
I tu jest pytanie czy oni wliczają do postawy te zasiłki, macierzyński itp, czy tylko wynagrodzenie z tych miesiecy co pracowalysmy, czyli 4 miesiace i wtedy nie dziela sumy na 12 miesiecy tylko na 4???
Bo wiecie..sumujac wynagrodzenie tylko z 4 miesiecy pracy i dzieląc tylko na 4..to mam ok..dostane na nowym zwolnieniu pelna pensje..a jeśli uwzglednia te zasiłki gdy bylam na L4 psychiatrycznym to po pierwsze to jest 80% wynagrodzenia a po drugie liczone od mojej pencji o 1000zl niższej..wiec lipa.

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2020-05-17 o 12:22
zwyklylogin jest offline   Odpowiedz cytując