Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-08-28, 17:40   #480
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
quantum_of_solace, ależ ja się zgadzam, że nasza gospodarka ma wiele patologii. Własny interes poprowadzić trudno, bo obciążeń i ograniczeń jest od groma, sensowne płace są tylko w kilku branżach, do których nie każdy się nadaje i nie każdy się wkręci, a reszta to mizeria. Ale dlatego się nie dziwię, że jak ktoś może się z tego wymiksować i żyć z socjalu, to to właśnie robi. I nie powiedziałabym, że socjal jest duży w tym kraju, jest raczej śmieszny, zwłaszcza dla tych, którzy go naprawdę potrzebują. Za rentę niepełnosprawnego nie da się wyżyć. To kolejna patologia, że rząd woli ten hajs przesunąć na jakieś 500+ i inne populistyczne programy, zamiast dać tym naprawdę potrzebującym. W ogóle to się czasem można zastanowić, co się dzieje z hajsem w tym kraju. Płacimy wszyscy dość wysokie podatki, a jakość wszystkiego jest do bani. Pod tym względem państwo przypomina trochę czarną dziurę, wszystko zżera, a niewiele daje w zamian.
Wszyscy płacący podatki, to jest w tym systemie odciągania ludzi od opłacalności pracy, coraz większa mniejszość. Płacą podatki ludzie którzy pracują/zatrudniają legalnie, oraz emeryci


Jak oni planują zlikwidować to samozatrudnienie? Przecież masa zawodów na tym bazuje, na krótkich/małych zleceniach w dużej ilości, prowadzonych rownolegle.
Będą się musieli zatrudniać na godziny czy dni i to w kilku /nastu firmach na raz

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87122830]Ja uważam, że 500+ powinno być, ale:

- Dla samotnych mam/ojców ( daj spokój, zaraz by się 98% rozwiodło a reszta kociołapych przestała do siebie przyznawać )
- Dla samotnych starszych osób ( nie rozumiem?)
- Dla rodzin gdzie jest niepełnosprawne/chore przewlekle dziecko
OK
- Dla osób, które nie z własnej winy są w ciężkiej sytuacji materialnej itd


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jak udowodnić ze ktoś jest w ciężkiej sytuacji materialnej nie z własnej winy?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując