Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Spirala - wątek zbiorczy cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-11, 11:07   #914
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez goldiegoldie Pokaż wiadomość
C
Proszę o opinię dziewczyny, które mają założoną jakąkolwiek wkładkę hormonalną jak to było z Wami, czy faktycznie okresy skróciły się od razu i czy stały się mniej obfite (w ulotce jest napisane, że często bywa tak że okresy są jeszcze bardziej obfite do około pół roku, zanim się wyreguluje, z racji mojej anemii to byłby kolejny strzał w kolano)



mam Mirene zalozoną własnie z tego powdu.
planowałam ubezpłodnienie hirurgiczne, ale to by nie wpłyneło na nadobfite miesiaczki.
Miesiczaczki miałam tak obfite, ze tampon OBsuper plus + podpaska nocna, w czasie najintensywniejszego krwawienia starczały na godzinę- półtorej. :/ parę razy trafiałam na oddział ginekologiczny tak się ze mnie lało.



Na mirenie bardzo szybko krwawienia się drastycznie zmniejszyły, juz pierwsza miesiączka z Mireną (czyli nie ta podczas której ją załozono, tylko kolejna) było po prostu normalna.
po jakichs 3 miesiącach wystarczały mi tylko wkładki higieniczne, nawet podpaski nie potrzebowałam, czyli bardziej to przypomina mocniejsze polamienia niż krwawienia




natomiast, dosc długo (spiralę mam już dobrez ponad rok) miesiączki co któraś, się wlekły i plamienia (ale już takie bardzo skąpe, raczej brudzenia a nie plamienia) ptrafiły sie utrzymywać az do jajeczkowania




ALE, ja mam chorobę autoimmunologiczną i te wlekące się plamienia, dość mocno wiążę z jej zaostrzeniami. Mam ją leczona od około 2 lat i ciągle się jej "uczymy" z lekarzem.






Ja jestem bardzo zadowolona. I nie mam już anemii po każdej miesiączce i zupełnie inny komfort życia, a nie że co miesiąc 3-5 dni dosłownie wyjęte z zyciorysu bo głównym zainteresowaniem w tym czasie było: czy WC jest odpowiednio blisko i czy zdążę dobiec zanim mi się po pietach poleje

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość

Ze skutków ubocznych mam też zatrzymywanie wody. Sporo ćwiczę i od zawsze dobrze się odżywiam, nigdy nie byłam gruba, ale teraz praca nad sylwetką wymaga więcej pracy.





ja tego nie mam na spirali, natomiast na tabletkach byłam obpompowana na okragło.


Mam też spadki nastroju - z tym zawsze miałam problem na hormonach.



n atabletkah miałam bardzo duży, narastajacy z miesiaca na miesiac spadek nastroju. Po ponad pół roku było już bardzo xle + pojawiły sie ataki paniki. Wczesniej czegoś takiego nawet nie znałam, a z usposobienia jestem optymistką.




natomiast, od jakiegoś czasu, pojawiły się u mnie narastające z miesiaca na miesiać bóle głowy przez 2-3 doby tuz przed miesiączką.

Mirenę założyłam w ostatnim krwawieniu z odstawienia tabletek, i u mnie nastrój ( i libido) powoli się na Mirenie poprawiły i wróciły mniej więcej do stanu normalnego.


Mnie nigdy głowa nie bolała sama z siebie, tylko przy chorobie lub jakichs drastycznych szaleństwach pogodowych.
Ostatnio było już tak źle, że chyba już musze się zastanowić czy to nie skala migrenowa.
I jakoś tak wiążę to z Mireną.
Ale pewnosci nie mam, równie dobrze to może byc wysoki poziom przewlekłego stresu w ostatnich 2 latach, albo po prostu starość.
Muszę z ginem pogadać.






natomaist co mnie wnerwia na spirali, że czuję się jakby "otwarta" w okolicy dróg rodnych.
jakby ciało przestało tam trzymać napięcie miesniowe.
W pewnym momencie doszło do sytuacji, ze na fitnesie, przy jakichs podskokach i dzwiganiu, zaczęłam popuszczać.
wziełam się ostro za ćwiczenia kegla i problem sie nie powtórzył. Ale zaczęłam tez bardziej zwracac uwagę na odczucia z ciała i wyraxnie to czuję, jakies takie rozprężenie.
A boje sie przy spirali używać kulek, czy któras wie czy mozna?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-09-11 o 11:14
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując