Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Izotek- mój dziennik.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-10-12, 21:34   #611
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek- mój dziennik.

Karolinnn, witaj Dawkę można zmienić w trakcie leczenia. Lekarz pewnie przepisał taką na początek, żeby zobaczyć, jak reagujesz. Ja biorę axotret prawie rok, z przerwami (co miesiąc badania, jak wyniki złe, mam miesiąc przerwy, potem znów biorę). Obecnie moja dawka to 10 mg co drugi dzień. Nigdy nie brałam więcej niż jedną tabletkę 20 mg na dzień, ale wtedy miałam strasznie wysoki cholesterol.
Problem tłustych włosów powinien się rozwiązać niebawem, tak samo tłustej skóry twarzy. Moje włosy były dokładnie takie jak Twoje, umyłam, wyschły i już były tłuste Teraz myję włosy co drugi dzień i myślę, że mogłabym co trzeci, ale robię to bardziej z przyzwyczajenia i psychicznego komfortu. Podobno efekt utrzymuje się tylko podczas kuracji i chwilę po, potem wszystko wraca do normy (oprócz trądziku).
Z przykrych efektów ubocznych często mam zajady, czuje się zmęczona, zasapana i boli mnie głowa, ale wszystko da się znieść. Skóra mi się nie łuszczy w żadnym miejscu, nie mam stanów depresyjnych. Ale może to "wina" stopniowego i powolnego brania leku.
A, chyba na początku mnie obsyfiło, potem wszystko schodziło. Teraz też czasem się coś pojawi, ale to sporadycznie. Życzę udanej i znośnej kuracji.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując