Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - henna a okres
Wątek: henna a okres
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-03-30, 17:13   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: henna a okres

Trudno powiedzieć czy rzeczywiście tak jest. Wielu fryzjerów przestrzega przed zabiegami fryzjerskimi w okresie miesiączki - czy na trwałość henny też może mieć to wpływ nie wiem. Uważam ,że najwięcej zależy od preparatów użytych do zabiegu , od ich świeżości, czasu zabiegu, prawidłowego przygotowania brwi i rzęs do zabiegu, również od tego czy zmywasz twarz żelem czy mleczkiem (zauważyłam ,że mleczko szybciej wymywa barwnik z włosków.Tak odbiegając troszkę od tematu z moich obserwacji (i eksperymentów ) potwierdziła się opinia ,że efekty depilacji są najlepsze jeśli zabieg wykonywany jest ok.7-10 dnia cyklu miesiączkowego. Sprawdziłam - są efekty, może nie rewelacyjne opóźnienie odrostu , ale jednak zauważalnie wolniej odrastają włoski. Jesli chodzi o opinię dot. wpływów Księżyca na efekt zabiegów to trudno powiedzieć czy rzeczywiście ma to jakieś znaczenie - najlepiej wypróbować na sobie samej.Niektóre czasopisma drukują "kalendarze księcowe" w których podane jest w jakim dniu wykonać dany zabieg. Może coś w tym jest...
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując