Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-26, 13:47   #36
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam bardzo serdecznie z dośc sporą nadwagą walcze już od prawie 3 lat stosowałam przeróżne diety (także głodóki) codziennie jezdziłam na rowerze chodziłam na 2 godzinne spacery i aerobik jednak efekty były prawie zerowe co bardzo mnie zniechceciło do uprawiania sportów udawało mi się zrzucić po 5-6 kg ale waga szybko wracała problemow z przemianą materii niemam bo mam zespól drażliwego jelita tak więc nawet niezdąże do końca zjesc posiłku a już biegnę do wc dziennie piję 1,5 litra wody tylko że smakowej truskawkowej bo zwykłej mineralnej niejestem wstanei wypić w takich ilościach pare miesięcy temu dowiedziałam się że choruję na zespoł policystycznych jajników dlatego mam problem z wagą i cięzej jest mi zrzucić kg przy wzroście 168 waże 95kg czy do choroby PCO powinnam mieć ustaloną specjalną diete?Boję się iśc do dietetyka żeby niebyło tak że zapłaca sporo pieniędzy a on mi wręczy ksero diety 1000kcla która wręcza każdej osobie taką samą i tyle będzie z mojej diety mam problem ze słodkim wprawdzie dużo go niejem bo wystarczy jak raz dziennie zjem chociaż batonik jeżeli w ciągu dnia niezjem czegoś słodkiego trzesą mi się rece i cała od środka się trzęse chodze rozdrażniona wykonałam badania na cukrzyce-niema jej, w moim przypadku raczej nieobędzie się bez porady specjalisty jednak jak wybrać dobrze dietetyka i zakres ćwiczeń by były jakieś efekty czy przy zespole drażliwego jelita i PCO mogę mieć ustaloną normalną diete tak jak każdy czy powinnam mieć jakąś specjalną??

stosowałam też różne tabletki na zmniejszenie apetytu na słodkie jednak niedziałają one na mnie czy jest jakiś skuteczny lek który zachamował by u mnie apetyt na słodycze wiem że jedząc codziennie słodkie nigdy niezrzuce kg ale naprawde ciężko jest mi zapanoiwać nad słodkościami gdy się zaczynam cała trząść to wtedy poprostu muszę zjeśc coś słodkiego by się uspokoić.

A co pani sądzi o diecie Cambridge??Czy przy moich dolegliwościach mogłabym ją stosować.Czy mogę wogole stosować jakieś diety proszkowe ktore się rozrabia z wodą??Czy są one zdrowe i pełnowartościowe? Mam 27 lat i od ponad 2 lat staram się o dziecko lekarz powiedział mi ze dobrze by było bym przed ciążą troche schudła a że mam pco jest mi strasznie ciężko.

Edytowane przez MMONIKA9
Czas edycji: 2010-02-26 o 18:46
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora