Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-10-13, 22:22   #2058
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Zmywarka (40cm) o ile będzie można będzie pod płytą gazową, obok niestety pralka i zlew.
Tak, lodówka za tą wyburzoną ścianką.



Niestety mam tylko te printscreeny ale postaram się dać Wam wskazówki odnośnie rozmieszczenia
Nie wiem dlaczego też zdjęcia się poobracały...
Jeśli wejście na pierwszym zdjęciu i ostatnim jest to samo, to nie zgadza się położenie względem prostopadłej ściany, na ostatnim, rzeczywistym zdjęciu ściana jest cofnięta i znajduje się w linii tylnej ścianki wnęki na lodówkę, widać miejsce na prawo od lodówki i chyba kiedyś był tam ciąg roboczy. Na wizualizacji z pierwszego zdjęcia nie ma tej przestrzeni obok lodówki.
Moim zdaniem płyta gazowa w rogu i szafka z piekarnikiem też w rogu nie jest dobrym rozwiązaniem, niewygodnie i trzeba dobrze zabezpieczyć ścianę przed działaniem pary wodnej i temperatury- z tych samych powodów nie sądzę, żeby można umieścić zmywarkę pod płytą gazową.
Czy macie jakąś możliwość przeniesienia zlewu na drugą stronę na drugą stronę czyli ścianę obok okna, tam, gdzie jest szafka z piekarnikiem ?

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Teraz zwróciłam uwagę na to, że blat pod oknem jest niżej, widać to na wizualizacji przy pierwszej wiadomości. Nie będzie wygodnym blatem roboczym, a miejsca między kuchenką i zlewem jest mało.
Ja bym zrobiła wolną ścianę pod oknem, L- kę po prawej stronie czyli przeniosła płytę gazową na wąską ścianę, zlew przesunięty w lewo a na jego miejsce zmywarka 45 cm.
Jaką długość ma ściana z przyłączami wody i gazu? Na wizualizacji wygląda tak, że powinny się zmieścić: tu, gdzie płyta- część szafki narożnej, pomiędzy płytą a zlewem- zlew, w miejscu zlewu zmywarka. Rurka z gazem jest w rogu, więc kuchenka mogłaby być na ścianie obok.
Na całej krótkiej ścianie z płytą gazową szafki wiszące, nad zlewem i zmywarką bez szafek, co otworzy bardziej przestrzeń.
Drugi ciąg zabudowy byłby na ścianie przy lodówce, w tym wysoka szafka z piekarnikiem. Nawet możnaby wstawić lodówkę do kuchni na drugą stronę ścianki (a wnękę wykorzystać na szafę) obok szafka wysoka, potem szafka z piekarnikiem i znów wysoka. Jeśli wolisz mieć blat na tej ścianie, to lodówka może być obok szafki z piekarnikiem co zajmie 120 cm i pozostanie jeszcze ponad metr blatu na dolnych szafkach, a jeśli lodówka będzie w korytarzu, to lepiej wyburzyc ściankę, postawić obok szafkę z piekarnikiem i będzie 160-170 cm blatu na dolnych szafkach.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2022-10-13 o 23:27
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując