Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Planowanie ciąży cz. 4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-09, 22:56   #3051
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez mikonada Pokaż wiadomość
hej,
w zasadzie nie wiem czy dobrze trafiłam do Was bo jest kilka wątków, które do siebie pasują, ale najbardziej ten jest mi bliski

Staramy się.. już 1,5 roku. Miesiąc temu uderzyłam prywatnie na wizytę do ginekologa-endokrynologa. Cykle mam od 20 do 80 dni... Brałam jakiś czas temu duphaston, potem luteinę.

Jestem po części badań:
- Cytologia - 2 grupa,
- czystość ok,
- USG - z książkowym przykładem policystycznych jajników,
- w 21 dc. zrobiłam progesteron - 0,29, TSH, FT4 (w normie)

Dodatkowo mam zagwozdkę, bo muszę wykonać w 2-5 dc. kolejne badania:
DHEA-S, prolaktyna, Androstednion i testosteron.
Obecnie mam 25dc.
Czy orientujecie się jeśli bym wzięła teraz luteinę na wywołanie krwawienia to czy powyższe badania, które mam do wykonania wyjdą wiarygodne? Czy lepiej jest czekać aż samo kiedyś wyjdzie krwawienie?

Ogólnie jestem przerażona tym leczeniem niepłodności, w sieci dużo się naczytałam, a nie mam wokół siebie ludzi, do których mogłabym się z tą sprawą zwrócić..
Cześć nie jestem lekarzem ani specjalista, ale myślę, że u ciebie będzie problem z tym niskim progesteronem. Możesz zachodzić w ciążę a ona może się samoistnie ronić wraz z miesiączka przez niski poziom progesteronu. Pewnie to już wiesz,ale tylko taki wniosek mi się nasuwa.
My się staraliśmy ok rok, ale bez kalendarzykow i testów owu, poprostu przytulanki były kiedy mieliśmy ochotę bez zabezpieczenia, no. I po roku powiedziałam o tym ginowi-endo, okazało się ze mam PCO. Po dwóch miesiącach monitoringu cyklu i brania Clo zaszłam w ciążę. Wiec strach ma wielkie oczy ważne, że jesteś pod opieką specjalistów.. Wszystko będzie ok
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora